Yardım Edin, Kedim Bitlendi.

gamzenoel

arkadaşlar kedim bitlenmiş. arada dışarı çıkan bir kedi. yaklaşık üç gün önce çok küçük yürüyen bir böcek gördüm kolumda. evde kuşlar da var. açıkçası kuşlar mı bitlendi diye düşündüm ama dün kedide olduğunu fark ettim. akşam kedim kucağıma gelince oturduğu yeri ısırmış böcekler vücudumda. dünden beri çok ısırdılar ve çok kaşınıyor her yerim :( kedinin parazit damlalarını yapıyorum düzenli ama işe yaramamış sanırım. eve yakın bi yerde tavuk kümesi var. oradan kaptı diye düşünüyorum. bugün veteriner de baktı, stronghold damla yaptı. bu öldürür bitleri dedi. kedinin keyfi yerinde ama ben çöktüm stresten. bu bitler ne zamana ölür acaba? evi sarar mı yoksa kedinin üstüne konup ölürler mi damladan dolayı? pire oluyor hayvanlarda ama ilk defa bitlenen kedi görüyorum. ne yapacağımı bilemedim. çok çok küçük yürüyen böcekler... tecrübesi ya da önerisi olan varsa yardımcı olsun lütfen.

2 CEVAP

Realbadvroken

Benim sokakta bulduğum kedide bu durumda. Yani stres yapmaya gerek yok ense damlası ile çözülebilir bir durum bakarsiniz eğer hala geçmezse iki hafta sonra tekrardan yaptirirsiniz evide her zamanki gibi rutin temizlersiniz sarmaz evi bence bit ya ve dışarda daha bir çok şey kapabilir aman dikkat

gamzenoel

teşekkür ederim cevabiniz için. açıkçası kedidekilerin öleceğini umuyorum ama şimdi halının üstünde bayağı bir öldürdüm bit :( evi sararsa ne yaparım bilmiyorum. kedi yetişkin. sokakta yaralı bulmuştum. tedavi ettirdim, hala yuva bulamadım. ben de çok evde olmadığım icin hayvan sıkılmasın diye arada çıkarıyorum. kendisi de istiyor çıkmak. böyle bisey olacağını düşünmemiştim hiç. sokakta çok baktığım kedi var ama bitlenen hiç olmadi. bizimki nereye girdiyse başarmış :/