Erkek Kedi Kısırlaştırma

Merhaba, 4 ay önce bahçemize gelen sokak kedisini sahiplendim. Şu an 9-10 aylık olduğunu tahmin ettiğimiz erkek kedimizi haftaya kısırlaştırmayı planlıyoruz. Kedimin kızgınlığa girip girmediğini bilmiyorum. Gözle görülür bir karakter değişimi veya kızgınlığa girdiğine dair bir ipucu görmedim. Bahçede ve dışarıdan gezen bir kedi olduğundan kısırlaştırıp kısırlaştırmama konusunda kararsızım.

3 CEVAP

sitedizayn

6 aylıktan sonra dişi erkek farketmez kediler kısırlaştırılıyor, yeterki başka bir sağlık problemi olmasın. kızgınlıkla bir işiniz yok beklemenize gerekde yok, bir an önce kısırlaştırın, ben iki erkek kedimi 7 aylık civarında kısırlaştırdım kızgınlığa girdi mi girmedi mi falan öyle şeyler düşünmedim.
erkek kedilerin kısırlaştırması kolay oluyor sadece 1 gün yetiyor normale dönmeleri o da anestezi etkisinin geçmesi ile ilgili.
dişi kediler tam bir operasyon geçirdikleri için toparlanmaları 1-2 hafta sürebiliyor.
kedinizin dışarda gezmesi konusuna gelince, kedi evde sizinle yaşamıyor mu ? öyle değilse neden kısırlaştırıyorsunuz ki anlamadım ?
dışarda yaşayan kedilerin hepsini kısırlaştırmaya gerek yok bu konuda en önemlisi dişiler.
aşırı çoğalmaya karşı genelde sokaktan dişiler alınıyor kısırlaştırılıyor.

Kesinlikle kısırlaştırın

Prensesmincir

Yukarıda söylenilene kesinlikle katılmıyorum sayın sitedizayn,bir kedi 6 tane doğuruyor zaten dişi erkek kesinlikle kısırlaştırmalı sokak kedileri