Kediler Sıklıkla Neden Kusar ?

ozlemdiana

Kedim çok sık kusuyor. Sebepleri nelerdir. Veterinerimiz sağlıklı görünüyor dedi. Yaşayanlarınız var mı bu durumu ?

3 CEVAP

sitedizayn

hızlı bir şekilde mama yiyiyorsa kusabilir, kusmuğunda tüy yumakları görüyorsanız yuttuğu tüyleri dışkı ile değil de kusarak çıkarıyor olabilir böyle bir durum varsa mama değişikliğine gidebilirsiniz veya tüy yumağı için olan malt macunlardan kullanabilirsiniz.

sitedizayn

benim kedilerimden biri de son 4 gündür kusuyordu bugün 5. gün şimdilik sorun görünmüyor ND az tahıllı mama kullanıyordum iki kedimde de aşırı tüy dökümü başlayınca proplan somonlu derma care denedim smokin kedime iyi geldi sarman kedim kusmaya başladı, 5. gün sürekli izliyorum neyse ki değişik mamalar deneyebiliyorum, komşum petshop, gerçekten zor bir durum çocuğunuz gözünüzün önünde sürekli kusuyor ama sağlıklı görünüyor hiç bir sorun yok.
sizin kedinizinde kusma olayı mama kaynaklı bence, hangi mamayı kullanıyorsunuz ?
tahıllı mamalar kedilerin çoğuna yaramıyor.

Oqrenerde06

Kusma çok sık oluyorsa veterıner görsun mamadan ve yaş mamadan da oluyor genelde