Tavşan Kafesi İçerisinde Bulunan Ayırma Teli Ne İşe Yarıyor?

Sanerepla

Merhabalar,
Dayang marka büyük boy tavşan kafesi aldım, içerisinden iç mekan ayırma teli çıktı. Yerine taktım ama ne için kullanmam gerektiğini anlayamadım 😊
Bu tel ile ayırmanın amacı nedir? Tavşan kafesinin iç mekan tasarımı nasıl olmalıdır?
Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

4 CEVAP

aslihan_e

Ne kadar da diğerlerine oranla büyük olsa da bu tür kafesler sadece hayvanın uyuması veya taşınması için kullanılmalı, kafese ekstra ürünler ekleyip daraltmaya gerek yok. Kümes gibi geniş bir kafes veya şu geniş köpek çitleri oluyor ya en az iki metrelik, öyle geniş alanlı bir kafesi olmalı. O teli yemlik olarak koyuyorlar, yemi temiz tarafta tutmak için, otunu falan bir kenara koyuyorsunuz. Kafesin tabanına ızgara eklenirse daha sağlıklı bir ortam olabilir. Eğer yavruysa bir yatak eklenebilir.

Sanerepla

Çok bilgilendirici oldu, çok teşekkür ederim.

Şimdilik tavşan çok minik.
Bahsettiğiniz çitlerdende aldım kurdum. Bahçede ara sıra üstünü kapatıp, çimlerin üstünde takılmasını sağlıyoruz ama hep gözetim altında tutuyoruz kedi kardeşler istemeden zarar verebilir.

aslihan_e

Bizim tavşanlarımız büyüdüklerinde tüm kedileri boksör gibi dövüyordu, kanguru gibi vuruyorlar, uçan tekme atıyorlar. O zamanlar tavşan kısırlaştırma falan da bilmiyorduk hiç, bu kadar çok veteriner de yoktu. Yanına eş almıştık, tek seferde 10-12 tane doğurdukları için çok kısa sürede 60 küsür tavşanımız olmuştu. O hatayı yapmayın derim. 🤭

Sanerepla

:) tavsiyeler için çok teşekkür ederim.
Mutlu, sağlıklı günler dilerim.