Misafir Çocuğu Kedimi Rahat Bırakmıyor

Kedimia13

1 ay önce 3 aylık bir kedi sahiplendik. Çok akıllı çok oyuncu bir kedi. Ve kedimizin olduğunu öğrenen annemin arkadaşının çocukları o günden beri sürekli bizim eve gelmek istiyorlar ,normal oturmaya gelseler neyse yatıya kalmak istiyorlar. Başlarda gündüzleri bir kaç saatlik gelip gelip gördüler oynadılar kediyle. Benim asıl rahatsız olduğum şey o günlerde başladı ve hala da devam ediyor. Çocukların biri 10 yaşında diğeri 13 yaşında. Kediyle oynamaları açısından hiç bir sorunum yok ama kedi sürekli kucaklarında otursun kucaklarında uyusun istiyorlar . Kedi de hiç kucak kedisi değil, temas seviyor hatta temas bağımlısı diyebilirim ama hayvan kucak sevmiyor. Ben bunu ne anneme anlatabiliyorum ne bahsettiğim çocuklara. Kedi kendi halinde oynarken bir anda ayyy sen ne tatlı oynuyorsun deyip kucağına alıp kucaklarına oturturuyorlar veya hayvan uyurken oyyyy ben seni yerim deyip kucaklarına zorla yatırıyorlar. Ve işin en can sıkıcı tarafı hayvan kucaklarından inmek istediğinde onlardan uzaklaşmak istediğinde yoldan çevirip yine aynı hareketi yapıyorlar. Anlatıyorum o da bir canlı o da sıkılıyor hareketinin engellenmesinden hoşlanmıyor, belki tuvalete gidecek ,mama yiyecek, su içecek sen onu yapmasına bile izin vermiyorsun diyorum. Belki ihtiyaçlarını görüp gelip senin yanına yatacak hayvanı rahat bırak,sıkma hareketlerini engelleme istediğin kadar oyna diyorum. Tamam diyorlar 5 dk bile geçmeden yine aynısını yapıyorlar. Ben bunları kibar kibar açık ve net bir şekilde anlatırken annem de abartma istersen çocuk onlar istedikleri gibi oynasınlar karışma çocuklara vs diyor. Gözlerimle görüyorum hayvan artık saldırganlaşmaya başlıyor miyavlayışlarını iki oda öteden duyuyorum resmen beni rahat bırakın diye yalvarıyor ama yok bırakmıyorlar. Saldırganlaşıyor tıslıyorlar kaçıyor pati atmaya başlıyor,oyun istiyor sanıp daha çok yapmaya başlıyorlar. Ben onları uyardıkça kediyi kıskanıyormuşum gibi tepki veriyorlar ama alakası yok. ne yapmam lazım yardım edin.

19 CEVAP

Kedimia13

büyük ihtimalle zaten bir daha annem gelsinler mi dediğinde kesinlikle hayır diyeceğim gelseler bile kurallar koyacağım. ama 1 ay sonra başka şehre çalışmaya gideceğim o zaman benim olmayışımdan faydalanıp bizim evde istedikleri gibi at koşturacaklar. çocuklar laftan anlamıyor değiller aslında tamam deyip yine işlerine nasıl geliyorsa öyle davranıyorlar. küçük olan kediyi severken aşkım dedi ablası da hayır o senin aşkın değil ...ablamın aşkı dedi(beni kastetti) küçük olanda hayır benim dedi. ciddi ciddi benimle inatlaşarak benim kedim havaları yaratıyor. bazen giderken yanımda mı götürsem acaba diyorum ama o eve alışabilir mi tek başıma bakabilir miyim endişelerim var. şu an bakımı konusunda annemin pek bir katkısı olduğunu söyleyemem. tırnağını ben kesiyorum ,tüylerini tarıyorum, kumunu temizliyorum annem eğilemiyorum deyip kumunu bile temizlemiyor, ne zaman oyun istese ben oynuyorum en ufak bir şey olsa hemen araştırıp onun için en iyisinin ne olduğunu anlamaya çalışıyorum kısacası tüm bakımlarını ben yapıyorum ben ilgileniyorum gece benimle uyuyor annem gece odasına girerse diye kapısını kapatıyor, annemin yaptığı tek şey aşısı geldiğinde aşıya götürmek arada bir de ayıp olmasın diye sevmek. ben gidince yalnız kalacaksınız sana da alışsın sende oyna ilgilen diyorum yine de yapmıyor. bir yandan götürmek istiyorum bir yandan da oraya alışamazsa, yolda strese girerse vs diye endişeleniyorum.

Kedimia13

Geçenlerde kedi tuvalet kabının hemen önüne dışarıya kakasını yaptı Annem hemen giderken bunu da götür ben bunun kakasıyla falan uğraşamam dedi. Bende götürmek istiyorum tabi ama yukarıda da bahsettiğim konularda endişelerim var . Gideceğim şehir şimdiki yaşadığım yere çok uzak değil aslında 3 saat mesafede. belki önce ben gider bir hafta sonra falan kediyi yanıma taşırım. Ama o zamana kadar ben buradayken tekrar gelirlerse de nasıl sakin kalacağım onu bilmiyorum. Kedi de çok sakin bir kedi aslında kimseye zarar vermez ısırsa bile canını yakmaz. Yukarıda saldırganlaşıyor dedim ama canlarını yakmıyor ki. Canlarını yaksa ohhhh iyi oldu sana diyeceğim öyle içimden falan da demem yüzüne de söylerim ama kendini savunamıyor miniğim 🥺🥺🥺

Kedimia13

Şimdi bu söylediklerimden annemin kediyi istemediğini düşünebilirsiniz , düşünürseniz de haklısınız evet ama kediyi eve kendisi getirdi zaten. İşin asıl garip kısmlarından biri de bu bence 😂

Kedimia13

dışarı kaka yapmasında benim tepkimi merak edecek olursanız diye eklemek istedim. ben kedi yanımdayken kakasını küreğiyle alıp kumunun içersine koydum ve üzerini kumla kapattım, tuvaletinin yerini hatırlatmak için. o da ben bunları yaparken izledi zaten ve o günden beri tekrarı olmadı. burda okumuştum yine bazı kediler alışkanlık haline getirip aynı saatte aynı yere yapabiliyorlarmış öyle bir durum gözlemlemedim.