Kedimin Tüyleri Çok Dökülmeye Başladı?

Pnrdogan

Bu aralar kedimin tüyü çok dökülmeye başladı, 1 yaşında erkek kedim. Bu mevsimde fazla dökülmesi normal mi?

3 CEVAP

sitedizayn

evet normal ama ne kadar döküldüğüne bağlı, elinizle sevdiğinizde tüyle geliyormu bunu daha iyi anlamak için sırtından kafasına doğru yani tüylerin tersine doğru parmaklarınızla hafiften tutarak çekmeden ama çekermiş gibi hareket yapın, parmaklarınız arasında tüy kalıyormu ve ne kadar kalıyor o zaman daha iyi anlaşılır.
benim iki kedimde bu yaz aşırı tüy dökmeye başladı hatta birinin ensesinde küçük bölgesel açılma oldu, biodermcat diye bir tablet aldım tüy dökmeleri biraz azaldı kedinin ensesindeki açıklıkta kapandı iki haftalık kullanım sonucunda. ayrıca mama değiştirdim çünkü mamadan da şüphelenmiştim, nd az tahıllı morina balıklı kullanıyordum, proplan somonlu derma care geçiş yaptım ama bu geçiş daha yeni 10 gün kadar oldu.
şimdilik iyiye gidiyorlar.
bir kısa video gönderiyorum veteriner nasıl kontrol edileğini gösteriyor.
https://www.youtube.com/shorts/fH3GeRPKFlU

Berra88

Benim de 1 yaşında dişi kedim var baya tüy döküyor ama normalmiş plus B vitamin var damla şeklinde azaltıyor diyor ben de onu aldım kullanmaya başladım yeni

Pnrdogan

Teşekkür ederim elimle çektiğimde fazla gelmiyor videodaki gibi ama yine de eskiye göre fazla. Eldiven ve tarak kullaniyorum düzenli olarak. Multivitamin macunu var ama sevmiyor. Mamasi da hills kitten ton balıklı.