Sütten Kesilmişmidir

brkin07

35 günlük yavru kediler sütten kesilmişlermidir ? çünkü sokakta perişan haldeler çamur toprak diğer kedilerin saldırısı artık eve almak istiyorum ama sütten kesilmediği sürece alamam sizce kesilmişmidir ?

11 CEVAP

Selerorin

Hayır anneleri gelip gidiyorsa kesilmemişlerdir. Benim kedim iki ayı geçkin emzirdi, sahiplendirmesek daha da emzirecekti diğer kedilerde de hep en az iki ay emziriyorlar diye biliyorum. Ama süt içecekler diye de sokakta saldırıya açık ne kadar güvenilir bilemem

Hayır tabiiki. Yavru kediler 5 aylık olduklarında sütten tamamen kesilirler. Yavruların yanında yaklaşık 1 saat boyunca bekleyin anneleri gelmezse eve alın. Çünkü annelerine birşey olmuştur ölmüştür veya anneleri bakmıyordur. Anneleri varsa annesiyle beraber eve alın sonra sahiplendirirsiniz veya temiz güvenli kedi evleri olan bir yere bırakırsınız sahip bulamazsanız. 3 aylık olduklarında ayırabilirsiniz

Tikih

Eğer kedilerin gözleri lacivert ve tam oturmamışsa almayın ama çok hırpalanıyor diyorsanız alın anne sütünuñ yerine geçen en iyi şey yoğurt ile suyun karışımı .

Hilakyol

Ne alaka yogurt su anne sutu yerine geciyor. Tamam arada onu da verinde illa alicam diyorsaniz annelerini goremedim diyorsaniz alin kediler icin sut tozu var ancak onu kullanicaksiniz. Ya da sut anne bulabilirseniz cok iyi olur.

Tikih

Hilakyol ben sadece öyle biliyorum çünkü ben hiç böyle bir durumla karşılaşmadım ama yavru kedilere(sütten kesilmemiş) yoğurt ve suyun karışımı veriliyormuş diye biliyorum

Derdedermanim

Hayır annelerini besleyin sütü artsın verimli olsun.

Bu arada anneleri varsa anneleriniz yanında hergün mutlaka suyu olsun. Anne kediye su ve sulu yiyecekler verin, kuru mama veriyorsanız kuru mamayı ıslatarak verin. Anne kediler emzirme döneminde çok fazla suya ihtiyaç duyarlar çünkü

brkin07

Anneleri artık emzirmiyo alabilirmiyim ????

60 günlük olsa iyi olurdu ben kedimi annesi öldüğü için almıştım ne hastalıklar geçirdi sarılık oldu grip oldu iki kere annesini emebilseydi keske acele etmeyin derim

brkin07

arkadaşlar çok pardon 65 yerine 35 yazmışım çok pardon :(((

Derdedermanim

65 ise alın.