Kedim Üriner Mama Yemiyor

IrmakKoc

2 hafta önce salı günü kısır erkek kedim idrar yollarında kum sebebiyle tedavi gördü ve üriner mama kullanmamız gerekiyor fakat kedim o günden beri kuru mama yemiyor hüptürik şeklinde olan krema mamalardan yiyor bizde üriner mamadan dolayı yemiyor olabilir mi diye eski mamasindan koyduk dün biraz yediğini gördüm ama üriner mama da yemesi gerekiyor diye 2 mamayı karıştırıp verdim bugun yine sadece krema mama yedi endişeleniyorum açıkçası veterinerimiz strese girmiştir dedi ama üriner mamadan sanırım daha önce başına gelenler varsa nasıl alistiracagim hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim..

6 CEVAP

sitedizayn

evde tavuk, kırmızı et, ciğer gibi şeyleri haşlayın suyunu mamayı nemlendirmek için kullanın etlerinide ekleyin birde o şekilde deneyin kediniz yerse bütün malzemeyi buzdolabında bir kaç gün saklayabilirsiniz ve devam edersiniz yemezse tuz baharat ekliyip kendiniz yersiniz sonuç olarak ziyan olmaz. yerse çok iyi olur ve artıklardan çöplerden yapılan endüstriyel mamalardan kurtulmuş olursunuz

Mile

kremayı üriner ile karıştırıp deneyin birde. Diğer kedim benzer bir durum yaşadığında en sevdiği yaş mama ile karıştırıp veriyordum.

Oqrenerde06

Bizde aynı şikayetten muzdarıpız. Bizimki de yemiyor 10 çeşit mama değiştirdik az az denettik ama kuru mama yaş mama yemiyor sadece huptırık ödül mamalarını yiyor

IrmakKoc

Ben provetin uriner mamasina geçirdim bunu biraz da olsa yiyor

Minigimmm

pro planın üriner mamasını tavsiye ederim, bizede virbac verildi yemedi pro planın üriner mamasına geçtik çok severek tüketiyor genelde pro plan seviliyor zaten kediler tarafından. kliniklerden temin edebilirsiniz bu arada taş kum oluşumuna meyilli bünyeye sahip kediler için üriner olmayan yaş mama bile kullanmayın tetiklersiniz süreç başa sarar, huptirik odul mamaları zaten iyi şeyler değiller

Zumrutt00

Royal Canin s/o denenebilir belki