Kendimi Köyde Nasıl Kontrol Altına Alırım?

gofretx

Yarın köye 1 haftalık gidiyoruz ve 2 aylık kedimizi de yanımızda götüreceğiz . Onu evde yalnız bırakmayız herhalde .. daha bize pek alışmış sayılmaz , geçen dışarıya çıkardığımda kaçmaya çalışmıştı zor hakim olmuştum :/ . Yarında köye gideceğiz nasıl götüreceğimi , Yolda neyde tutacağımı , sonra köyden önce misafirliğe gideceğiz orada nasıl onunla başa çıkacağımı bir de köye vardığımızda benden kaçmasın diye ne yapabileceğimi bilmiyorum . Giderken onun hangi eşyalarını koymalıyım? (Kum,oyuncak,yatak,mama..gibi) tasma almalımıyım ?

6 CEVAP

Heiter

Taşıma çantası gerekiyor, yolculuk boyunca içinde durması için. Yolculuk 1 saatten fazla sürüyorsa (ki hiç tavsiye etmem kediyle seyahati) arabanın içinde çıkarıp kucağınızda tutmanız gerekebilir çünkü miyavlamalarına üzülebiliyor insan. Seyahat boyunca sakin kalması için bir şurup verebilir misiniz diye veterinerize danışın. | Gittiğiniz evde kapıdan ve pencereden kaçmayacağı bir oda tahsis edin ona. | Tasma takmak için çok küçük bence. Ayrıca tasma işi de garanti değil zaten. | Her şeye rağmen, seyahati tavsiye etmem. Bir hafta boyunca kedinizi günde en az iki kez ziyaret edebilecek birini bulmanızı öneririm.

Scot

Bende koye giderken yanimda goturdum.tasima cantasina koydum ilk etapta arabada biraz korktu miyavladi felan sonradan uyudu.2bucuk saat yol gittik.koye gidince hemen odasini ayarladim mamasiyla suyunu koydum susamis hemen su icti.ilk etapta iki gun odayi surekli kokladi ordan oraya atladi ama sonra alisti biz yaninda oldugumuz icin.yanindan ayirma derim.birine birakmaktansa yaninda gotur bence.camlara kapilara boceklere dikkat et sadece

Heiter

O zaman diyecek bir şey kalmıyor sanırım. Dediğim gibi, taşıma çantası ve evdeki pencere/kapı meselesi var.

gofretx

Başlıkta kedim olucaktı telefon düzeltmiş

gofretx

Ama kediyi evde yalnız bırakınca çok üzülüyor misafirliğe gidince evde bırakıyoruz sadece 3-4 saatliğine geri gelince bize küsmüş oluyor . Onun dışında daha önce seyahat yaptık çok az sorun oldu . Sadece oraya gidince benden kaçar diye korkuyorum

gofretx

ayarlayabileceğimiz bir oda yok ki :/ anneannem ona kulübe yaparız demiş ama kabul edemem ki :(