Operasyon Kıyafeti Kullanan Oldu Mu?

ventricosa

Başka bir sorumun altına güncelleme yapmıştım ama soru olarak da sorayım daha fazla insana erişmesi için dedim.
Dişi kedim kısırlaştırma ameliyatı oldu kumaş yakalık taktılar ama kumaş yakalık aşırı büyük geldi yürüyemiyordu ayağına takılıyordu, kumunu kazamıyordu kazmaya çalışırken bütün kum yakalığın içine giriyordu vs. aşırı derecede rahatsız huzursuz olduğunu görünce hemen gidip operasyon kıyafeti aldım veterinerden. Şimdi hem o hem ben oh dedik diyebilirim kıyafete bayılmasa bile temel ihtiyaçlarını karşılıyabiliyor istediği gibi dolaşabiliyor rahat rahat yatıp uyuyabiliyor hem de dikişleri açıkta olmadığı için içim rahat ediyor aman bir şey oldu mu demiyorum.
Yakalık taktığımızda veterinerimiz günde 2 kez pansuman yapmamı istedi. Kıyafeti aldığım veteriner kıyafet zaten steril gerek yok ama siz bilirsiniz dedi. O yüzden kararsız kaldım kıyafeti çıkardığımda giydirmekte çok zorlanıyorum pansuman yaparken de çok zor oluyor, bu operasyon kıyafetinden kullanan var mı? Ne kadar sıklıkla pansuman yaptınız diye danışmak istiyorum

6 CEVAP

ssedef28

merhaba ben kedimi kısırlaştırdığımızda hiçbir şey kullanmamıştım mavi sprey sıkmıştı dikişli bölgeye kedim hiç dokunmuyordu oraya o yüzden rahattık. pansuman da hiç yapmadım depo antibiyotik vurulmuştu enfeksiyon vs hiçbi sorun yaşamamıştık. antibiyotik vurulduysa pansumana pek ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum ama içiniz rahat edecekse yapabilirsiniz tabi. 1 haftada dikiş kabuklanıyor ipleri atmaya başlıyor zaten

ssedef28

hem enfeksiyon kapmasını engelliyor hem de kokusundan dolayı kediniz o bölgeyi yalamaktan çekiniyor. çoğu veteriner ameliyattan sonra kullanıyor sizinkine de sorabilirsiniz

aslihan_e

Bizimkinin yarasına mavi sprey sıkılmıştı, o çok etkili, sıkıldıysa pansumana hiç gerek yok. Sıkılmadıysa kendiniz de alıp sıkabilirsiniz.

ventricosa

Mavi spreyin markası nedir ve tam olarak kullanım amacı nedir acaba? Kokusu mu uzak tutuyor?

ventricosa

Biraz internetten araştırdım ama mavi spreyi yalayan da varmış sanırım yalaması nasıl engellendi? Bizimki hemen yalamaya çalışıyor çünkü kıyafeti çıkardığımda

aslihan_e

Tadı acı diye yalamak istemiyorlar hiç, yalasa bile azıcık dilini değdiriyor tiksinip bırakıyor. İlacın etkisi kaybolunca biraz yalamak istiyorlar, o zamana da yara kurumuş iyileşmeye başlamış oluyor, azıcık yalamasından bir şey olmuyor.