Çok Acil Lutfen Aglicam Suan

benim 4 senedir bahçede baktığım bir kedim vardı eve almıyoduk ama her sene falan 2 kere doğuruyodu ama her doğurduğu yavrular ne kadar büyürse büyüsün hepsi ölüyodu hiç biri yaşamıyodu 3 hafta öncede doğurdu 6 tane doğurdu hemde ve 2 tanesi ilk dogdugunda ölmüştü 4 tane kalmisti sabah kalktim bi baktim 2 tanesi ölmüş hatta bir tanesi ortadan ikiye ayrilmis kaburgalari falan cikmisti disari 2 yavru kaldi suan sadece onlar hasta falan degil ama cok zayiflar anneyide cok besliyoruz emziriyoda anne ama nedense hepsi zayif ve ölüyorlar

8 CEVAP

aleyn

anne kediye hergun mutlaka yoğurt ve besleyici yiyecekler verin her sene 2 kere doğum yapan düzenli baktıgınız bi kediyse sokak kedileri için olacak şekilde kısırlaştırabilirsiniz bu kadar sık doğum çok yıpratıyor kedileri.

emrezrtrk

Kedilerin durumuna çok üzüldüm. Bugün pazar günü olduğundan nöbetçi bir veterinere danismaniz iyi olacaktır.

gofretx

Kedileri bence güvenli bir yere alın , büyük ihtimalle gece erkek kedi veya başka kediler gelip yavrulara zarar veriyor . O yüzden kedilerinizi başka bir yere alın hatta sadece 1 aylık veya 20 günlüğüne kendi odanızda bakın

Veterinere goturdugumde ne yaptirabilir yavrulara falan bir fikriniz varmi

emrezrtrk

Annede olan bir hastalık yavrulara bulaşmış olabilir mi çünkü yavru kedinin bağışıklık sistemi düşük olabilir

Derdedermanim

Anne kesinlikle kısırlaştırılmalı belediyeye telefon edin gelip alır kısırlaştırırlar yada size gün veririler sokak kedisi olduğunu söyleyin durumu anlatın.

Muzeyyennb

Zarar veriyorlardır büyük ihtimal veya anneden bir hastalık geçiyordur. Eğer durumunuz varsa süt tozu alıp siz besleyebilirsiniz. Anneyi ve yavruları da güvenli bir yere alın lütfen

kiddobun

Anne kediyi eve alma ihtimaliniz varsa yavrular sütten kesilene kadar evde besleyin fakat alamayacaksanız yavruları veterinere götürün yavrulara gereken besin takviyesini yaparlar eğer annelerinden ihtiyacı olan besinleri alamıyorlarsa ölüyor olabilirler onun dışında erkek kediler yeniden çifleşmek için bazen yavruları öldürebiliyorlar bu yüzden evinize almanızı öneriyorum en azından onlara güvenli bi yer bulmalı ve anne kedinin doğurduğu yavrulara geçirdiği bi hastalık olup olmadığına emin olun.