Pire İlaci

3 haftalik yavrularda asiri derecede pire var pire onlarin derilerinide mahvediyordur. Hani boyle pire tek tukte degil pireden gozukmuyor hayvanlar sizce ilaclamalimiyim yoksa daha kucuklermi ?

5 CEVAP

2 aylıktan küçük kedilere kesinlikle pire tasması ve ense damlası kullanılmaz zehirlenebilirler. Yarım çay bardağı banyo yağı ve 5 çay bardağı suyu karıştırın sprey kutusuna doldurun sıkın ve pire tarağıyla taradığınızda pirelerin çoğu gider ama pireleri öldürmeniz lazım yoksa yine etrafa saçılabilr.

aleyn

yavrularda kullanılan pire spreyleri var onlardan alıp sıkabilirsiniz

Derdedermanim

3 haftalık ise zararsız doğal bazı yöntemler kullanılabilir ama asıl mevzu anne için geçerli çunkü pireyi taşıyan annedir.Kimyasal olmaz şuan!

Muzeyyennb

Pire için doğal yöntem olarak veterinerim sirke önermişti. Yarı su ve yarı elma sirkesini karıstirin ve bezle kedinizi silin. Deneyebilirsiniz

Annelerinde pire hiç yok yavrulardan anneyede geçmiyor onu bende anlamadim ama anne tertemiz