Kedim Mantar Yedi

Enidaesin

Arkadaşlar 1 tane yemiş ben fark etmeden bi sprun olur mu cevaplarsanız sevinirim

3 CEVAP

aslihan_e

Hiçbir şey olmaz merak etmeyin. Bazı yerlerde zehirler falan diyor, o dışarıda ne olduğu belli olmayan mantarlar için geçerli. Çiğ yemesi pek iyi değil, sindirmesi zor olur ama pişmiş mantardan istiyorsa az miktarda yiyebilir.

Mini2019

Mantar türü ne olursa olsun asla vermeyin. Mantar Kediler için kırmızı çizgidir.
Umarım bir şey olmamıştır ama zehirlenme belirtilerni izlemek lazım

aslihan_e

Neden kırmızı çizgi olduğunu öğrenebilir miyim? Ben yabancı veterinerlerin açıklamalarını araştırdığımda kültür mantarının pişmiş halinin kediler için gayet tüketilebilir olduğu, yabani mantarların riskli olduğu yazıyordu. Yıllardan beri bu bilgiye sahibim. Ayrıca mantarlı kedi maması bile satılıyor. Evde mantarlı tavuk yaptığımda kedilerime tadımlık mantar veriyorum faydasını onlar da biraz alsın diye. Kaçırdığım bir şey varsa öğreneyim.