Kedide Bölgesel Tüy Dökülmesi

ozgegorucuu

Merhaba, kedimin bir ayağına tüy dökülmesi olduğunu farketttim. Kizariklik vs yok sadece açıklık var. Gozlemliyorum fakat 2 haftadır bir değişiklik farketmedim. Ne yapmam gerekir?
Tesekkurler

5 CEVAP

Kaşıntısı var mı?

sitedizayn

benim smokin kedimin ensesinde olmuştu aynı şekilde bende biyotin çinko takviye tablet kullandım 2 haftada tüyler yerine geldi, zaten bu yıl iki kedimde de aşırı tüy dökülmesi oluyordu, bu tablet işe yaradı, mama değişimide yaptım.
tabletin adı biodermcat üretici firma bio petactive
iki kedimede kullanıyorum, aldığım kutu bitmek üzere bir kutu daha alacağım ama sürekli kullanım için uygunmu veterinerimize soracağım.

ozgegorucuu

Aşırı bir kaşıntisi yok. Arada bir kaşınıyor ama çok rahatsız oluyor gibi değil. Genel durumu iyi.

ozgegorucuu

Uzun süredir aynı mamayı yiyor ilk defa oldu bu sorun. Mamadan şüpheleniyorum ama değiştirmeye de korkuyorum. Daha önceki mamalarda alerji ve idrarda kan durumu oldu. Bu mamada iyiydi severek yiyor ama tüy dökülmesinin yani sıra biraz kepeklenme de var tuylerinde

sitedizayn

benim kedilerimde 8-9 ay nd yedi sonra bu sorunlar çıkmaya başladı, ben mamadan da şüphelendiğim için değiştirdim, severek yiyiyorlardı nd iyi marka falan olabilir.
proplan somonlu derma care mamaya geçtik 2 hafta oldu, şimdilik sorun yok.