Taşınıyoruz Kedimi Nasıl Alıştırabilirim

iremcc

bu hafta ailemin yanına taşınıyorum kedimle yalnız kalıyorduk ve bütün eşyalar alışık oldığu her şey değişecek ailemide daha önce hiç görmedi strese girmemesi için neler yapabilirim alışır mı çok endişeleniyorum çünkü çok hassas bir kedi bütün eşyalarını ve pyuncaklarını yanıma alacağım başka tavsiyeniz var mı?

1 CEVAP

Kedimia13

Taşınırken kumunu temizlemeden taşınmayı tavsiye ediyorlar genelde , tuvaletinde kendi kokusunu alınca yeni evi daha rahat benimsediği düşünülüyor. Ya da en azından yeni evde eski kumunun bir kısmıyla karıştırarak da kullanabilirsiniz. Günlük rutininizi de fazla değiştirmeden (mama saati oyun saatleri vs) orda da devam ederseniz oraya da kısa sürede alışacaktır diye düşünüyorum. Bende kısa bir süre içerisinde taşınmayı düşündüğüm için araştırmıştım. Bu şekilde yapmayı düşünüyorum