Yavru Kedi Gazi

CilekLily

Merhaba 3 aylik british kizim sanirim kronik gaz sorunu yasiyor. Veterinerimiz acana mama ile ilgili olabilecegini soyledi. Dun asiya goturduk gaz icin. solunumu gazdan yavasladigi ve agri cektigi icin 3 saate yakin kuvezde kaldi kizim. Su an cok korkak asla yanima gelmiyor oyun oynamiyor yemek yemiyor. Gaz sancisi cektigi icin mi? Benden korktugu icin mi yoksa? Cok uzuluyorum. Bu kronik gaz sorununu yasayan var mi nasil bir cozum izlediniz?

1 CEVAP

carmensmom

Veteriner seni daha iyi bilgilendirir ama az biraz tavsiye verebilirim. Eski kedilerimden birinde yaşamıştık bu sıkıntıyı. Ödül mamalarının her çeşidi yasaktı. Kuru mama seçiminde içinde çeşitli mayalar olmayanı bulup kullanıyorduk ki bu biraz zor cunku hemen hepsinin içeriğinde maya çeşitleri var. Soya sosu içeren mamalar da yasaktı. Bir de biz suyuna haftada iki kere ilaç gibi bir şey damlatıyorduk. Veteriner vermişti işe yarıyordu. (Benim kedim ileri derece kronik gaz sıkışması yaşadığı için geniş bir tedavi uygulanmıştı.)