Yavru Kediyi Birkaç Günlüğüne Misafir Almak.

AliAk34

Parktaki denk gelirsem besleyip sevdiğim 2-3 aylık yavru kedi çok bakımsız kalmış görünüyor. Parktaki diğer kediler gibi değil. Acaba birkaç gün evde bakıp biraz toparladıktan sonra yine parka geri bıraksam nasıl olur? Seyahat eden biri olarak bazen uzun süre evde olamayabiliyorum. Devamlı bir kedi sahiplenmem şuan biraz zor. Parkta kedileri besleyenler çok devamlı mama ve su veriyorlar. Amacım biraz kendini toplamasını sağlamak. Belki de ilk kez bir ev ortamı görecek. Belki alışacak. Sonrasında tekrar parka bırakınca hayvanın psikolojisi bozulur mu? İkilemde kaldım? Daha önce benzer durumu yaşayanınız var mı?

1 CEVAP

aslihan_e

Tabi ki bozulur. Hayvan ne kadar ağlar. Sizin vicdanınız kabul edecek mi geri bırakmayı? Bırakacaksanız almayın. Mahvolur yavrucak ağlamaktan. Yardım etmek istiyorsanız götürüp iç dış parazit ilacı yaptırın veya damla alıp yerinde yapın. Yerinde yaş mama ile besleyin. Sahiplendirmeye çalışın.