Kedim Sabunlu Su İçti Ne Yapmaliyim

NND

Kedim 4, 5 gündür kusuyordu ve ishal olmuştu bizim kedimizin midesi biraz hassas yaş mamayı haftada 2 kez verince vb ishal oluyordu bizde yaş mamadan olmuştur geçer sanıyorduk sonra ablam geçen günlerde banyodaki sabunlu veya şampuanlı su kovasindan su içerken yakaladığı söyledi ishal azaldı ama hâlâ yeşil kusuyor halsizlik yok mamayı daha az veriyoruz kaldırıyoruz belli saat aralığinda veriyoruz ama hâlâ geçmedi ne yapmalıyız

1 CEVAP

aslihan_e

Mutlaka, acilen veterinere götürün. Geçmişte bizim kedimiz de böyle kusarken banyodan su içerdi, biz de deterjanlı su mu içti falan dedik ama aslında kedi ishal ve kusma yüzünden o kadar dehidrasyona uğruyor ki normal içme suyunu içiyor içiyor kesmiyor, bir türlü susuzluk isteği bitmiyor, o da gidip o banyodan gelen yüksek kokulu sulardan içmek istiyor. Kusmasının nedeni sabunlu su içmesi değil %90 farklı nedenden kaynaklı. Mutlaka veterinere götürün ve bence ona sabunlu su içti kesin ondan oldu deyip aklını karıştırmayın, o da direkt şampuanlı sudan oldu sanabilir. O kediye çeşitli testler yapılması gerekli. Sık kusma kediler için aşırı tehkikeli bir durum, mutlaka veteriner yardımı almalısınız.