Mama Yemeye Baslamayan Yavru Kedi

KediFadil

Kedim doğum yapti 6 minik kedicigimiz oldu 40 günlükler şimdi yavrularin 5i mama yemeye basladi ama bir tanesi hâlâ yemiyor sadece anne sütü ile besleniyor yedirmeye çalışıyorum istemiyor. Normal bir durum mudur yemeye başlar mi yakında?

2 CEVAP

sunnyv

Bu tarihlerde hem anne sütü hem mama ile beslenmeleri ideal çünkü yakında dişleri çıktı diye anneleri emzirmeyi bırakacak. Yaş mamadan biraz parmağınıza alıp yemeyen yavrunun ağzına sürebilirsiniz. Temizlenmek için yalandıkça tadına alışıp yemeye başlayabilir.

sitedizayn

normalde 2 ay anne sütü emiyorlar anne sütü ile ne kadar uzun süre beslenirse o kadar iyi, zamanı gelince anne emzirmeyi bırakacaktır, şu andaki durum normal, diğer yavrularada mama için acele etmenize gerek yok bırakın anne sütü gittiği yere kadar emsinler.