Kedime Tırmalama Tahtası Aldım Oyun İçin Kullanıyor Tırnaklarını Törpülemiyor Ne Yapacağım?

Tikih

kedimin patilerini alıp sürtüm daha hala alışmadı

4 CEVAP

Gul36

Bir yerleri tırmaladığını gördüğünüz zaman hemen alıp tahtaya götürün ve sabırla denemeye devam edin. Yalnız alışıp alışmamak ona kalmış bir şey. :D Bakarsınız bir gün tahtayı tırmalar, ertesi gün koltuğu. Ekselansları nasıl isterlerse öyle davranırlar. Bir de kedi otu spreyleri var, ne kadar işe yarıyor bilmiyorum ama deneyebilirsiniz isterseniz.

Tikih

Çok teşekürler

Derdedermanim

Kedi tahtası kullanımı yüzde yüz olan bir şey değil onu aldığı halde hiç kullanmayan kedileri olan çok tanıdığım var.Ama yinede alışırsa sizin için kolaylık olur tabi bu sadace o tahta ile yetineceği manasınada gelmez bencek kedilere kedi koltuğu satılmalı kocamanından yada onlara ayrı bir koltuk verilmeli:)

Muzeyyennb

Zamanla alışır pes etmeyin :)