Kedimizin Karni Şiş

Es1

Merhaba komsumuzun yavru tekir kirmasi kedisi var bulduklarin da karni şişmiş bugun evdeki 3.gunu veterinere pazartesi gidicekler fakat sizlere danismak istedik karni daha da buyudu sanirim yada bize oyle geliyor sizce bu ne olabilir cok mamadan olabilirmi az az sık sık besliyormus ama bilemedik

8 CEVAP

Terranova

Bağırsak parazitleri yavru kedilerde karın şişliğine neden olabilmekte. Bunun yanında, beslenme kaynaklı gaz veyahut kabız da olabilir. Süt falan veriliyorsa acilen kesilmeli. Önemli bir kaç rahatsızlığın belirtisinde de karın şişliği görülüyor. Şişlik haricinde başka bir belirti olup olmaması önemli. Bir an önce veterinere götürmekte fayda var.

Hilakyol

Kuru mama yasken bozulabiliyor. Yani hemen bitiriyorsa sorun degil ama cok karistirmayin sulu seylerle. Her neyse belkide yemek yedigi icin basit bir sisliktir. Veterineriniz ne dedi ? Umarim kotu bir sey degildir.

Karnının şişliği ile birlikte iştahsızlık da varsa kedilerde tedavisi olmayan, ölümcül bir hastalık olan fip hastalığına yakalanmıştır büyük ihtimalle. Fip in en büyük belirtisi karın şişliğidir. Geçmiş olsun İnşallah bir şeyi yoktur.

aleynacamgoz

yaş mamadan kuru mamaya geçiş yaptığımız da benim de kedimin karnı çok şişmişti gaz yapabiliyormuş eğer baaka belirtiler varsa veterinere götürmeniz de fayda var umarım fip değildir

Es1

Süt vermemiş yaş mamayla kurumamayi karistirip veriyormus kabiz yada ishal de degilmis normal ama cok gaz cikartiyomus tesekkur ederim

Es1

Biz de fip den şüphelendik internete de baktik insallah degildir fib de iştahsizlik vs.oluyormus belirtileri bu yavrumuzun sadece karni sis belirti olarak insallah kotu birsey degildir :( tesekkurler

Derdedermanim

Sokaktan alınan herhayvan iç parazit barındırır tedavisi yapılmalı diğer ihtimaller sonrasında gözden geçirilmeli.

Es1

Merhaba arkadaslar cevap veremedim yavru kedide corona vs. Yokmus fortiflora verdi probyotk fakat test yapmadi nasil anladi corona olup olmadigini ben anlamadim gaz vardir dedi