Yalniz Kalmamasi İcin 2.Kediyi Sahiplenmeli Miyim?

Mintoni

Anket

Evet sahiplenmelisin, çünkü...
(9 oy)
Hayir gerek yok,çünkü...
(1 oy)
Toplam (10 oy)

Evimde 1 buçuk yaşında dişi kedim var.Isim gereği genelde ayda 5 gün ve maximum 10 gün olmak üzere yurtdisinda bulunmak zorundayım. Bu sürelerde kedimle arkadaşlarım ilgileniyor ve gece bende kalıyorlar.Soyle bir düşüncem var:Yokluğumda yalniz kalmaması adına ikinci kediyi sahiplenmek istiyorum.Elektronik kameralı otomatik ve uzaktan kontrol edilebilen bir mama kabi ve su pinari alacağım. Arkadaşlarım da 2 günde bir gelip kum kabini temizleyecekler.Sizce 2.kedi sahiplenme olayı mantıklı mıdır?Açıklarsanız müteşekkir olurum.

2 CEVAP

sitedizayn

ben 7/24 kedilerimle birlikte yaşıyorum ama yine de 2. kedi aldım, ilk kedimin kendi türünden bir arkadaşı olmasını istedim.
bizle kedilerimizi seviyoruz, kedilerimizde bizleri seviyor ona şüphe yok ancak farklı türleriz, örneğin iyi anlaşan 2 kedi birbirlerini yalayarak temizlerler birbirlerine yardımcı olurlar. kedisini yalayarak temizleyen kedi sahibi tanımıyorum :)
gece bizler uyurken kediler aktiftir gececi hayvanlardır, ne zaman kalksam etrafı biraz dağılmış görürüm :) ama sorun değil canları sağolsun iyi zaman geçirmişlerdir.
bu liste böyle uzar gider basit örnekler vermek istedim sadece.
kediler bazen yalnız kalmayı severler ama sosyal canlılardır, kendi türleri ile birlikte daha mutlu ve huzurlu olurlar.
sizin durumunuzda 2. bir kedi daha da gerekli diye düşünüyorum.

ventricosa

Bence sahiplenin bu kadar süre yalnız kalmasın