Bu Şekilde Bir Alerji Yaşayan Var Mı?

meliserdegor

Selamlar 3 yaşındaki kedimin bünyesi çok alerjik. Arada sırada vücudunun belli yerlerinden yaraları çıkıp geciyor. Kortizon tedavisini saglıklı bulmadıgım için yaptırmadım. Ama patidr alerji oldugunu ilk kez deneyimledim. Veterinerimiz kortizonlu bir krem önerdi. Masaj yaparak uyguluyorum ve yalamaması için 4 dk oyalıyorum. Ama sonrasında saatlerce yalıyor. Aynı durumu yaşayıp atlatabilen varsa tecrübelerinizi öğrenmek isterim. Zor ve sinir bozucu bir süreç. Alerjiyle savaşan bütün kedi annelerine sevgiler:)

2 CEVAP

Mini2019

Her türlüsünü yaşadık maalesef.

Bunun alerjiyle ilgisi yok gibi. Dışkı kum vs patisinde birikmiş ve tahriş olmuş gibi.
Oksijenli suyla patilerini iyice silerek temizleyin. O siyah kalıntıların hepsini tek tek temizleyin. Silin.
Gerekirse pati aralarındaki tüyleri kısaltın.
1 hafta boyunca temizleyin. Bunu uyurken yaparsanız daha sağlıklı olur.
Geçmiş olsun

Mile

bir arkadaşımın kedisi bu durumu yasamıstı hem krem + suan alerji maması kullaniyor o sekil atlatti diye biliyorum. geçmez ise hipoalerjenik mamalara bir goz atın isterseniz ne kadar yararı olur emin degilim ama.