Sokaktan Bulduğum Kedinin Gözleri Sulu Ve Şiş Ne Yapmam Lazım

Gamze02

Sokaktan kedi buldum gözleri resimdeki gibi şiş ve sulu 1 gözünde vardı diğer gün, öbür gözünde de başladı. Boğazında birşey var sürekli kusacak gibi yapıyor. Lütfen acil birşey söyleyin. Adanadaki veterinerler gelişmiş olmadığı için götürmedim...

8 CEVAP

aslihan_e

Ne demek Adana'daki veterinerler gelişmiş değil? Adana'da bir sürü uzman klinik var. Gelişmiş olmadıkları için götürmemek de nedir, böyle bahane olamaz. Hadi göz için çözüm bulundu, e boğazında sorun var gibiymiş.

cemremio

Yalnız kedinin durumu iyi görünmüyor, kendi kendinize halledebileceginiz birşey değil sanki

sitedizayn

eczaneden tobrased göz damlası alıp uygulayabilirsiniz, günde 1 defa yeterli olur burdaki fotoya göre.
veya moxai ve refresh tears göz damlalarını birlikte kullanabilirsiniz. 3 damlayı birden kullanmayın ama.
ya tobrased yada yazdığım iki damla.

Gamze02

Önerdiğiniz damlaları alicam fakat herhangi bir sıkıntı olurmu , kedilerde kullanılabilirmi o göz damlaları

cemremio

Şişlik için taze çay deminden faydalanabilirsiniz, tedaviye götürdüğüm yavru kedi için veteriner tavsiye etmişti, hem gözünü siliyor hemde gözlerine bir damla damlatıyordum, en az beş dakika sonra göz damlası, yine bir müddet aradan sonra terramicin göz kremi sürüyordum, bu uygulama için günde 5 kez demişti bana, en az 3 kez yapın mutlaka

SevimliCadi

Kedinin burnunda da akıntı var gibi görünüyor. Üst solunum yolu enfeksiyonu olabilir, antibiyotik alması gerekir. Göz damlasıyla, silmekle vs. geçecek gibi değil bu sanki... Başka bir uzmana göstermenizi tavsiye ederim.

akb

Evde ilk yapacağınız papatya suyu ve çok az çankırı kaya tuzu tuz çok az olacak. Varla yok arası. Rahatlıkla silin. Tüylerinede sürebilirsiniz. Tabii haftada bir kez. Mültivitamin alın güçsüz kalmış gibi. Birde terramcine yi sürün gözüne boğazını bir veterinere gösterseniz derim. Yoğurda az bir yoğurda hafiften sarmısak suyu taze sıkılan. Ama çok az karıştırın. Fazla olursa acımsı olur. Azıcık yeter bir deneyin. Tekirlerimde çok yaptım. Rus bir arkadaş sitesinde yazmıştı.tecrübe edilmiştir...

Gamze02

@aslihan_e bir sürü veterinere götürdüm boğazındakine birşey bile yapamadilar kılçık batmıştır dediler gönderdiler kimide saçma saçma şeyler dedi işte oy yesin geçer falan gibi. Göz için insan bir damla öneremezmi ya onu bile yapamadılar. Gittim başka şehirdeki veterinerle konuştum onlardan öneri aldım yapıcam şimdi de