Kedimin Mamasına Karıncalar Geldi

Kedimin kuru mama paketlerinin içine karıncalar girmiş. Mama kabına koyduğum mama değil, direkt büyük kuru mama paketi. Mamayı çöpe mi atmalıyım veya sokak kedilerine versem zararı olur mu? Ne yapıcağımı bilmiyorum.

2 CEVAP

motan

Mama paketini asla açık bırakmayın, paket kilitli değilse en iyisi cam bir kavanozda ve ışık görmeyen bir yerde muhafaza etmektir. Karıncalı mamayı bir tepsiye serin, vapazitöre az sirkeli su koyup mamanın üstüne hafifçe sıkın, kaynattığınız çubuk tarçınlı su da olabilir ama onun kokusu çıkmaz, karıncalar hemen mamayı terkedecektir, 1 saat kadar havalandırın, sonra kapalı bir kapta saklayın. Partiniz yemezse sokak patilerine verebilirsiniz. Ayrıca evde karınca girebilecek her yere bu karışımı sıkarsanız karınca gelmeyecektir..

sirkeli suyun kediye zararı olmaz değil mi?