Kedimi Bu Gùn Traş Ettim Ve Tùm Sırt Vùcudu Bòyle Lekelerle Kaplı Olduģunu Gòrdùk Bu Durumu Nedeni Y

Lekeler neden ??

10 CEVAP

Kjw

Yaptığınız çok yanlış bişey,öncelikle kedilerin traş edilmesi doğru değil,kaldıki bunu evde kendiniz yapmanız hiç sağlıklı değil...Evde kedi beslemek ona istediğiniz şeyi yapacağınız anlamına gelmiyor...Ki eğer profilizdeki tarih doğruysa daha minicik bir yavruyu neden traş etme gereği duydunuz...Bebekler zaten fazla tüy dökmez,ayrıca düşündüğünüz gibi tüylerinden dolayı sıcaklayıp bunalmazlar...

Ve o lekeler hiç normal değil,acilen kontrol için veterinere götürün...Cildinde problem var gibi,evet herkesin kedisi çok kıymetli canı,bitanesi ama kimse evinde böyle şeyler yapmıyor...
Kusura bakmayın ama benim gözümde bunun işkenceden farkı yok...Umarım ciddi bir sağlık sorunu yoktur.

Kjw

@bedri_ahirzamanhotmailc Ben kedilerin traş edilmesine karşıyım,kim yaparsada aynı tepkiyi veririm,kendiniz ya da veteriner yapması fark etmez.İnsanlar sadece kendi açılarından olaya bakarak hayvanlara iyilik yaptığını düşünerek zarar veriyor....

Ve veteriner mevzusuna gelirsek,zaten güvenmeyin,çoğunluk karşısındaki hayvanın sağlığını pek takmıyor gelecek paraya bakıyor..Süreç ne kadar uzarsa onlar için sabit gelir oluyorsunuz olay bundan ibaret...Ben yaşadım bir sürü veteriner değiştirdim ama sonunda soyulmaktan başka bir sonuç elde edemedim...

Evet yüzeysel olarak herkes alerji diyor ve ilk neden ise tavuk gösteriliyor bu artık ezber olmuş bir durum yaz aylarında tavuktan uzak durmak mantıklı olan... Benim kedimdede bacak kısmında hafif bir kızarıklık oldu vete gittim alerji dedi iğne yaptı ama sonuç alamadım,alerji ve neye alerjisi olduğunu bulmak çok masraflı testlere bakıyor...Onuda pek kimse yapmıyor.Ben alerji olduğunu düşünmüyordum zaten.İğneden sonra ufacık yer daha da büyüdü . Başka yere gittim mantar dedi,Ve 2 hafta içinde düzeldi,sirkeli suyla silip sarımsak yağı sürdüm...Yara kapandı tüyleri çıktı yayılmadan kayboldu...

Ayrıca kedinizle yakınlığınız nasıl bilmem ama ben traş etmedende vücudunda olan biten değişik ne varsa hepsini görüyorum,illaki hayvanın kürkünden arınması gerekmiyor.

Umarım iyileşir,egzama ya da mantar tarzı bişey olabilir.

Heiter

O bölgelerde tüyler seyrek mi yoksa onlar açık kahverengi desen mi? Fotoğraftan anlayamadım pek.

Bilgeylmz

Veterineriniz traş etmedi mi zaten? Kendiniz mi yaptınız? Çok tehlikeli. Bence yarın sabah veterinere götürün hemen. Belki bir şeye alerjisi vardır. Kaşıyor mu noktalı bölgeyi?

onurtemiz

Egzama olmuş yavrucak. Acil güvenilir doktordan yardım alınız

Veranifer

Kedinizin hastaliginizi ogrenmeniz guzel bir sey tedavi ustune yogunlasabilirsiniz ama bence tiras etmeyin gercekten kedilerin tuhleri onlari hem sicaktan hem soguktan hem zararli gunes isiklarindan koruyor eger tiras ederseniz onu savunmasiz birakmis olursunuz ki bu genelde cilt kanserlerine sebebiyet verebilir bence dikkatli olun

Merhabalar ùye olan tùm evcil sevimlilerin Anne ve Babaları Ve Abileri Ablaları. Hayır hiç kaşımıyor.tıraşını evet evde yaptım ve o benim bitanemm canımın içi. Çok uyusal benim minik oğluşum bin kere maşallah

Vetirinere gòtùrùldù ve iyki de iç gùdùlerimi dinlemiş ve traş yapmşmdr kjw.yoksa minik kuzumuzun cild sorununun olduğunu hiç bilemezdik.dùnyadaki veterinerler herbiri traşını gapıyor ilk insan ben değilimdir.eleştiriniz için ayrıca teşekkùr ederim Allah sizden razı olsun. Hiç pişman deyilim. Canım. Alerjisi ola bileceyini sòylediler tavuk etine sùte. Yùzeysel bakarak sizin benim gibi bu karara vardılar. Ama ben hiç sağlıklı bi teshişte bulunmuş olduğunu dùşùnmedim ve gezelemediğim veteriner kalmadı. Bir tanesi dahi kan tahlili yapalım demediler. Ve yllarca okulunu bitirmiş veterinerler.

Muhteşemsiniz

Bir Annenin evlatlarıyla tarifī olmayan ağzına da kurban olurum burnuna da öperim yerim yer. Kimler ne derse desin olması içimden geldi gibi severim Allahım kalbimdeki ruhumdaki merhametimi eksiltmesin Amin. Tekrar Tekrar herbirinizr çook teşekkūr.