Kedim Kapıyı Açınca Apartmana Kaçıyor

Ruveyda13

7 aylık erkek kedim var 2 aylıktan beridir benimle ama ne zaman kapı açılsa fırlayıp apartmana kaçıyor arkasından dakikalarca kovalamaca oynuyoruz yakalamak için buna bir çözüm var mı acaba daha kısırlaştırmadım kısırlaştırınca düzelir mi ya da başka yöntem var mı

9 CEVAP

sitedizayn

çözüm yok :) benimkiler 4 ve yaşında ve fırsatı bulunca apartman içine kaçarlar.
zil çalınca veya kapı açılınca anında kapının yanında olurlar.
tek çözümü dikkatli olmak, bizde bir kişi evden çıkıyorsa seslenir çıkıyorum ! ve bir kişide hemen gelir önlem alır :)
iki kedimin arasındaki tek fark smokin olan daire kapısından çıkar ama orda kalır uzaklaşmaz, sarman ne yapacağı belli olmaz en üst katada gidebilir en alt katada.

Mini2019

Vala benimki de kaçıyor. Fırçayı yiyince miv miv diye diye içeri giriyor. Kısırlaştırın mutlaka

ventricosa

Ben kedimi 2 aylıkken sahiplendim o zamandan beri kapıyı beraber açıyoruz😅 kucağıma alıyorum açarken, eve geldiğimde de kapıyı aralıyorum beni karşılıyor kucağıma alıp içeri giriyorum

sitedizayn

alışırsınız :) ben apartmanda kedi peşinde koşa koşa alıştım ve onların peşinden koşmaktansa kaçırmamayı öğrendim :)

benim 2. kedimde aynı geleli 10 gün oldu kapı açılır açılmaz fırlıyor zaten çok hareketli. diğer kedimde hiç böyle sorun yaşamadım. valla bilen söylesin.

sitedizayn

arkadaşlar bu aslında bir sorun değil kediler meraklıdır sürekli kapalı olan bir kapı açıldığında o kapıya gidecekler, apartmanda gezecekler keşif yapacaklar falan, bunlar doğal davranışlar ve her kedi farklıdır kimi bütün apartmanı merak eder gezer kimisi daire kapısının yanında durur uzaklaşmak istemez.
bunu bir sorun olarak görmeyin, sadece kapınızı açarken kapatırken tetikte olun çünkü kediler hep tetiktedir :) kedinizle kedi olun.

Coconutbey

Kucağınıza alın kediyi ya da başka odaya götürün kaçabilir kısırlaştırmak gerekiyor tabi o da faktör ama benim kısır kedim de yapmaya başladı merak ediyorlar çünkü başka ortamı çıkmak istiyor keratalar 🤣

dobisko154

Tasma alıp dışarda gezdirmeyi deneyebilirsiniz.Eger dışarıda gezmek pek hoşuna gitmezse muhtemelen merak ettikleri için kaçıyorlardır.Bizim mutfağın kapısı sürekli kapalı olur ve açılır açılmaz kedim oralarda çok gezemedigi için hemen içeriye koşar.Goremedikleri bir yer varsa kediler orayı merak eder

Ruveyda13

Kapıdan çıkarken bi şekilde oyuncakla mamayla oyalayıp öyle kaçıyorum ama dışarıdan geldiğimde anahtar sesiyle küçücük aralansa kapı ayağımdan kolumdan atlayıp çatıya kadar kaçıyor. Belki bıraksam geri gelir ama apartman kapısı açılır da ordan kaçarsa diye bırakamıyorum da :) haftada bir tasmayla dışarı çıkarıyorum balkona da tel taktım balkonda da geziyor ama apartman merakı geçmiyor teşekkür ederim herkese ya ben alışcam bu duruma ya da onun bu alışkanlığının geçmesini bekliycez artık