Kedimin Cildinde Yara Var

Merhabalar kedimin sol arka sırt tarafında yara olduğunu fark ettim kırmızydı ve ordan kabuklu bir tüy parçası elimde kaldı ne olduğunu anlayamadım mantar mı egzamamı yaşayan ve bilen varsa lütfen yardımcı olabilir mi

4 CEVAP

sitedizayn

bir yerden geçerken sanki sürtünmüş de yaralanmış gibi, mantar veya egzamaya benzemiyor. batikon pamuğa dökerek pansuman yapıp takip ederseniz iyi olur. batikon eczaneden alabilirsiniz. günde iki defa uygulayabilirsiniz. teramicin yara merhemide sürebilirsiniz. kaşımasına daha çok tahriş olmasına da engel olmak gerek.

edakaramel

bencede mantar veya egzama değil muhtemelen yaralanmıştır. @sitedizayn in söylediği gibi batikon her yaraya iyi geliyor. kulak temizleme cubuguyla ya da pamukla iyice sürün yarasına ama yinede veterinerinize danışmanizda fayda var.

BLCNuray

Merhabalar büyük ihtimal tırnağıyla ya da bir yere sürterek yapmıştır. Kedimde sizinkinden daha küçük tarif ettiğiniz yarayı fark etmiştim. Dokunduğumda elime geliyordu sonrasında oradaki yara kabuklandı ve düştü . Herhangi bir yayılma olmadı.

aslihan_e

Daha önce oluşan bir yaranın kabuğunu kaldırmışsınız, kendisi kaşıyıp kaldırmadı değil mi? Dendiği gibi tek seferlik batikon sürüp gözlemlemeye devam edin.