Kedimin Kilosu Normal Mi?

furkanshn

Kedim 5 aylık dişi ve uzun tüylü ona rağmen kilosu 2.300 gram,normal şartlarda zayıf mı?görüntü olarak hiç öyle durmuyor ama kilosu çok yavaş artıyor mama olarak orijen kitten kullanıyorum ve severek yiyor yaş mama ve haşlanmış tavuk gibi şeyleri tadıyor biraz yiyip bırakıyor birkaç defa denedim ama hep tabağında kaldı sizce vitamin vs. vermeli miyim veya balık yağı?

2 CEVAP

aslihan_e

5 aylık kediden bahsediyoruz normal tabi ki, 5 aylıkken 3-3,5 kg olsa hayvan bir yaşını geçince obez olur. 5 aylık kedi normal şartlarda anne sütünden yeni kesilmeye başlamış, daha yeni yeni tamamen başka gıdalarla beslenen kedidir. Kuru mamasını yiyorsa vitamine yağa gerek yok. Sevmediği yiyeceklere az az devam edin yoksa zamanla tamamen unutabilir.

sitedizayn

5 aylık dişi bir kedi için normal, ek olarak vitamin vs vermenize hiç gerek yok, evde pişmiş tavuk gibi şeyler yiyiyorsa konserveye hiç alıştırmayın evde pişmiş hayvansal ürünler konservelerden çok daha sağlıklıdır, örneğin haftada bir tavuk ciğeri pişirebilirsiniz, balık zamanı gelince pişmiş kılçığı temizlenmiş balık iyi olur gibi şeyler.
şahsen ben kedilerim konserveye alıştığı için çok pişman oldum, geri dönüş yapamadım çünkü evde hazırladığım şeyleri yemiyorlar, sizinki daha yavru bu konularıda düşünün lütfen.