Acana Pasifica Veya Bountiful Catch Kullanan Var Mi ?

Purina proplan somonlu kullaniyoruz fakat arastirmalarima gore pek onerilmiyor acana kullanan varsa onerir misiniz ? Kedim kisir degil disi british 1.5 yasinda

14 CEVAP

Pacificanin siparisini suan verdim. Tavsiyeleriniz icin tesekkur ederim. Bir aylik proplan seruvenimizden sonra umarim daha saglikli gelir

Onerileriniz icin tesekkur ederim

sitedizayn

acana çeşitlerinden kısır erkek kedilerime kullandım, en çok da pacifica, tavuk veya kanatlı allerjisi varsa pacifica ve bountiful catch tercih edebilirsiniz.
acananın her çeşidi iyidir. omega3 oranı en yüksek olan ise pacificadır.

Alerjisi yok fakat inatci gibi sadece balikli mama yiyor yeni sahiplendim eski sahibi whiskas falan vermis. Her mamayi yiyor ayirt etmiyor dedi ama ben onun icin en iyisini istiyorum. Sadece protein oraniyla alakali ve bobrek sorunlariyla ilgili kotu yorumlar var ne yapmaliyim. Bountiful catch ile pasifica arasinda sanirim sadece et orani farki var

sitedizayn

evet et oranı farklı pacifica %75 bountiful %65 aradaki %10 luk farkda bountifula eklenen çavdar.
protein oranı ile ilgili söylentileri anlamıyorum, kediler etobur hayvanlar ve et yerler, karbonhidratların kedi beslenmesinde pek yeri yoktur. ben kısır erkek kedilerime et hangi mamada daha çoksa onu vermeye çalıştım her zaman. kediler için en sağlıklısı tahılsız mamalardır.
protein oranı çok kafanıza takılıyorsa bountiful tercih edebilirsiniz.

sitedizayn

güzel seçim, afiyet olsun kediciğe :) balıklı mama seviyormuş zaten pacifica yı da sevecek ve iyi gelecek umarım.
proplan kaldıysa sokaktaki canlara dağıtabilirsiniz :)

sitedizayn

güzel seçim, afiyet olsun kediciğe :) balıklı mama seviyormuş zaten pacifica yı da sevecek ve iyi gelecek umarım.
proplan kaldıysa sokaktaki canlara dağıtabilirsiniz :)

yumik

Sadece protein değil fazla kalsiyum ve fosfor da böbrekleri yorar, o nedenle pacifica daha iyi (kalsiyum %1.2 fosfor %0.9)

yumik

Sadece protein değil fazla kalsiyum ve fosfor da böbrekleri yorar, o nedenle pacifica daha iyi (kalsiyum %1.2 fosfor %0.9)

yumik

Sadece protein değil fazla kalsiyum ve fosfor da böbrekleri yorar, o nedenle pacifica daha iyi (kalsiyum %1.2 fosfor %0.9)

Pacifica aldim sevecegini dusunuyorum her seyi yiyor zaten. Kisirlastirmayi dusunuyorum kisirken de bu mamayla devam edebilir miyim

sitedizayn

kısırkende devam edebilirsiniz ekleyeceğim link acananın kendi sayfası burda how to feed seçeneği var kedinin ağırlığını kısır olup olmadığını seçiyorsunuz size ne kadar mama vermeniz gerektiğini gösteriyor.
https://emea.acana.com/en/cats/cat-food/pacifica/eu-aca-pacifica-new-cat.html
örnek 4 kg kısır bir kedi için günlük 45 gr tavsiye edilirken kısır olmayan bir kedi için 60-75 gr tavsiye ediliyor.
kısır kedi için uygun olmasa bu kadar ayrıntılı hesaplama yapıp uğraşmazlar heralde ve sonuçta marka acana yani.
ben kısır erkek kedilerimde herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Peki acana ile beraber ekstra multivitamin malt kullanmama gerek var mi yoksa fazla mi gelir ?

sitedizayn

acana ile ekstra multivitamin kullanmanıza gerek yok, içinde herşey yeterince var boşuna para harcamış olursunuz. ben ekstra bir şey kullanmadım.