Kedim Gözünü Kısıyor

mincir3

kedim aniden tek gözünü kısmaya başladı ve gözü doldu bir damla yaş aktı göz pınarına. ne olduğuna dair fikri olan var mı? endişelenmeli miyim? haftada 2 kez temizliyorum bu arada gözünü ve kulaklarını.

10 CEVAP

Mile

eger gozu capak oluyorsa ve akıntı yapıyorsa gunde 2 defa sabah aksam temizlemeniz iyi olur sahsen benimkinde oyle oluyo az once benim oglumda ayni seyi yapti gozunde tuy toz vs oldugu zaman yapar endiselenmen gereken bisi oldugunu sanmıyorum 10dk once ufledim gozune normale dondu

Mile

orayı kasiyip kasımadıgını kontrol et mantar olma ihtimali var, parazitlerden kaynaklanma ihtimali var, aşırı stres durumundan olabilir yada en muhtemel olanı yetersiz beslenme. Mama olarak ne kullaniyorsunuz

Mile

eger 2 hafta icinde duzelmezse ve endiseniz gecmez ise bir veterinere gitmeniz iyi olabilir kendinizi rahatlatmak icin ama bisi cikacagini sanmıyorum

mincir3

@mile tesekkur ederim. mama degisikligi yeni yaptigim icin bir degisiklik daha yapmak pek icimden gelmiyor ama icerigi daha saglikli olan varsa onerebilirsiniz 😸

sitedizayn

pro performance mamayı bırakmanız iyi olmuş ama bonacibo kuzulu mamayı kediler daha çok sever, sizinki tavukluyu yiyiyorsa sıkıntı yok ama bütçenize uyarsa biraz daha iyi mama alabilirsiniz, bonacibo kötüdür demiyorum sonuçta mama konuları dönüp dolaşır bütçeye bağlanır. tek kediniz varsa tahılsız mamalara bakabilirsiniz tahılsız mamalar pahalı gibi görünsede daha az yenir daha doyurucudur. ama bütçenize uymuyorsa bonacibo ile devam :)
bonacibo kuzulu mamayı kaç yıldır sokak kedilerine veririm sevmeyen kedi de görmedim. evdekilere de bazen ödül maması gibi veririm :) tahılsız mama düşünürseniz brit care fiyatları fena değildir ama bazı kedilerde ishal yapabiliyor benim iki kedimden birinde yaptı, ve sert bir mamadır.

mincir3

@mile tesekkurler cevabiniz icin kedim suan iyi ama gozunun hemen ustundeki tuyleri dokuldu kas gibi olan tuyleri. ona ne yapabilirim bilmiyorum

mincir3

@mile cok sik degil ama arada bir gozunu kasiyor, asilari tam, stres olucak herhangi bir sey yasamadi, mama olarak da pro performance ulti premium kuzu pirincli olandan carsamba gunu bonacibo tavuklu mamaya gectim ama ondan once dokulmustu zaten. sicaklardan dolayi az yiyor. mantar olmasi da biraz olanaksiz geliyor cunku baska kediyle hicbir sekilde temasta bulunmadi

Mile

Mevsimsel bi tuy dokumu olabilir. Diger bir secenekte bana kalirsa bonacibo ve diger soylediginiz iyi bir mama degil tabi kedinize iyi geliyorsa diyebilecegim bisi yok ama icerigi hos degil ikisininde bence degistirme imkanınız varsa az bisi daha butce arttırıp biraz daha iyi bisilere gecebilirsiniz eger isterseniz mama tavsiyesi yaparim. onun dısında kasınma konusuna bir sey demem cok zor fakat cok ciddi acil bisi olmadıgına eminim mantar olsa anlasılırdı. zaten asıları tamken oyle ihtimaller dusuk ve diger kedilerle teması olmadıgını belirtmissiniz.

Mile

eger 2 hafta icinde duzelmezse ve endiseniz gecmez ise bir veterinere gitmeniz iyi olabilir kendinizi rahatlatmak icin ama bisi cikacagini sanmıyorum

Mile

o fiyatlara yakin onerebilecegim en iyi mama ayrica icerigi de oldukca super, exclusion olur. Tabi hemen değiştirmeyin sürekli mama degistirmek cok saglıklı degil :D