Kedim Tüy Yumağı Kustu

sitedizayn

bu sabah kalktığımda evde bir kaç noktada kusmuk gördüm, temizlerken inceledim kedilerimden biri tüy yumağı kusmuş, hangisi yaptı emin değilim. malt kullanmıyorum çünkü bu şekilde kustuklarını pek görmedim, belki yılda bir defa olmuştur.
kediler 4 ve 3 yaşında erkek kısır. yakın zamanda mama değişimi yaptım, bir süre ND kullanmıştım aşırı tüy dökümü olunca proplan somonlu derma care aldım anti hairball özelliğide var sözde. daha önce acana pasifica kullanıyordum çok iyi bir mamaydı ama fiyatlardan dolayı ara vermek zorunda kaldım. proplanda zaten bütçeden dolayı aldım, normalde alacağım bir mama değildir, ne yapıp edip acanaya dönüş yapacağım.
acana kullanırken hiç bir sorun yaşamıyordum, ne zamanki bıraktım farklı sorunlarda yaşamaya başladım.

7 CEVAP

sitedizayn

kedim hareketli çünkü iki kediler oynuyorlar koşturuyorlar.
acana pacifica kendi sayfasında beslenme ile ilgili bölümde kısır kedilere günlük ne kadar verilir falan bilgiler yazmış, acana gibi bir marka kısır kedilerle ilgili boş yere bilgi yazmaz diye düşünüyorum.
https://emea.acana.com/en/cats/cat-food/pacifica/eu-aca-pacifica-new-cat.html

Azrrrb

Kedilerinize kesinlikle malt ya da kedi çimi dedikleri bir bitki var malt vermek istemiyorsanız onu da kullanabilirsiniz
Sindirilmesi zor tüy ya da herhangi yabancı şeyler için onları rahatlaticaktir

Pnrdogan

Kedinize vets plus anti hair macun alın ya da kedi cimi alın ekin ise yarar

mehtapkaplan

Acana bizde bi ara kullandık ama veterinerler kısır kedi için önermiyor Acana markasını böbrek taşı yapar diyorlar. Birde bizim kedi hareketsiz eğer sizinki hareketliyse tabiki Acana ya geçin. Çok memnun kaldığım mamaydı.. Gimcat markasının maltını alıp kullanın piyasada en iyi marka maltta. Benim bu ara durumum sıkışık, bu siteden vets plus’ın kinoalı maltını aldım fiyatı uygun.

mehtapkaplan

Bide ben daha yeni ND mama aldım 10 kilo. İnanılmaz tüy döküyor: /

sitedizayn

ND nin az tahıllı morina balıklı mamasını çok isteyerek almıştım piyasada omega 3 oranı en yüksek mama diye yani ama hayal kırıklığı oldu kedilerimin tüyleri inanılmaz şekilde dökülmeye başlamıştı

sitedizayn

ND yi şimdi apartman yanında baktığım bir kaç kedi var onlara veriyorum :)