Nd Maması Kokuyor

Zanfyle

Kedim kısırlaştırıldiktan sonra nd mamaya geçtik. Tavuklu ve narlı mamayı denemek için bir kilo açık aldık ama sanki balık yemi gibi kokuyor. Ağır bir kokusu olacağını biliyordum ama bildiğiniz balık yemi gibi kokuyor ve tavuklu olduğu için rahatsız oldum sahte falan mı diye. Lütfen dönüş yapınn

8 CEVAP

sitedizayn

tavuklu evet ama içinde ringa balığı, ringa balığı proteini, ringa balık yağı var

mehtapkaplan

Nd kısır mamayı bende kullanıyorum. Tahılsız olduğu için kokuları yoğun oluyor. Balıklı kısır olan çok çok daha kötü kokuyor ve bizimki balıklı kısır olanı yemedi. Tavuklu narlı kısırı sevdi. İçiniz rahat olsun bozuk değildir

Poncimin

N&D mamanın et oranı yüksek, ayrıca yüksek protein ve yağ içeriyor bu yüzden bir miktar kokması normaldir. İçerisinde balık ve balık yağı kullanılıyor, onun kokusu olabilir. Yalnız kokusunun olması normal diyoruz ama siz açıktan aldığınız için kesin net emin olamazsınız. Güvenilir bir yerden almadıysanız sahte çıkabilir. Ya da sahte çıkmasından ziyade son kullanma tarihi geçmiş veya uygun koşulda saklanmamış bir mama da olabilir. Örneğin bu yaz sıcağında güneş ışığı bakan, sıcak bir ortamda mamayı sakladılarsa mama bayatlar. Zaten yüksek protein ve yağ içeriyor, sıcak altında kalırsa bayatladığında yağını salar bu yüzden kokusu daha da artar. O yüzden kokusu üzerinden net bir çıkarım yapamayız. Aldığınız yer güvenilir mi o önemli. Ayrıca mümkün olabildiğince açık mama almamaya çalışın, dediğim gibi nasıl ve ne şekilde saklandığı belli olmuyor. Kedinize bayat mama yedirmeyin.

elif_f

Bir ara 3-4 ay önce birkaç fenomen hesap da nd hakkında sorun yaşadılar. Sonra düzeldi. Onlara yazanlar da olmuş onlar aldıkları firmaya yazdığını diyince. O grup mu acaba? humuslublog yaşamıştı.
Emin olmadığınız şeyi vermeyin bence siz bilirsiniz elbette

Zanfyle

Teşekkürler cevaplar için. Veterinerle de konuştuk bugün. Doğduğundan beri royal canın yediği için nd ye alışması zor olur dedi veteriner de. Royal canin kısır mamadan devam edebilirsiniz falan dedi ama royal canina da güvenemiyorum artık yorumlar yüzünden. Nd de çok protein olduğu için acil bir durumda (biz deprem bölgesindeyiz tekrar deprem olursa vs) başka mamaya geçtiğinde kedide ishal yapıyormuş fazla proteinden baska mama yediği için. Hills kısır mamasını deneyeceğim bir de

sitedizayn

royal canin veya nd bu mamalara bu kadar vermektense acana en iyisidir.
nd iki yıl öncesine kadar iyiydi sonra bozmaya başladı.

Azrrrb

Ben kedimi aldığımda hills yavru kedi mamasını alışmıştım ve ondan devam ettim bir gün şehir dışına çıkarken kedimi teyzeme bırakmıştım ve mamasını almayı unutmuş evden kullandığım mamasını da bulamayınca sizin bahsettiğiniz masadan almis
Aşırı pahalı ve kaliteli bir mama ama kedimin tuylerini mahvetti gelir gelmez o mamayi sokak kedilerine verdim ve verirken fark ettim bende gercekten çok ağır bir kokusu vardı
Teyzeme direkt kendi paketini almıştı yani bu mamasını gercekten paketine sahip olmuş biri olarak söylüyorum gercekten dediğiniz gibi çok ağır kokulu bir mama ama bu koku kedileri cezbediyo işte sokaktaki kedoşlar hapur hupur yemislerdi

Canimyavrum

En kaliteli mama natures variaty ben kızıma kısır somon kullanıyorum bir bakın isterseniz içerik harika