Kedim Tekrar Kustu

Nisanmia

Arkadaşlar bu sefer kedim mama kusmuş iki farklı noktaya . Dün akşam çok hızlı ve çok fazla yedi mamasını.sindirilmemiş mama taneleri vardı . Tüy yoktu bu sefer . İdrar ve kaka çıkışı da var . Şuan yaş mama verdim güçsüz kalmasın diye onu da 1 dakıka da bitirdi . Ben napıcagımı bilmiyorum artık

6 CEVAP

Nisanmia

Sanırım iç parazit zamanı geldi. 20 nisanda yaptırmışım en son. Bahçeye çimenlere çıkarıyorm .

CilekLily

Öncelikle sanılanın aksine cins kedileri eve alışmış kedileri bahçeye çıkartmak sokağa çıkartmak tasma takıp çimlerde yürütmek çok fazla zararlı. Dışarıda yaşayan hayvanların taşıdığı binbir türlü mikrop var ve evde yaşayan kedilerimiz bu mikroplara karşı çok hassaslar. Öncelikle kedinizi dışarı çıkartmayın. Veterinere götürüp iç parazit kontrolü yaptırın. ve kedinizi düzenli olarak tarayıp Vets plus, trixie, veda Malttları ile besleyin. Hangi mamayı kullanıyorsunuz? Yakın zamanda bir mama değişikliğiniz oldu mu?

CilekLily

Bağışıklığı düşmüş olabilir bağışıklık destekleyici mallar var. Kediniz sıfır ve bir yaş aralığındaysa gimgat kitten kullanabilirsiniz. Ya da vets plus mother cat. Evi sildiğinizz suyun çok fazla kimyasal içermemesine dikkat edin. Özellikle arapsabunu veya diğer bitkisel temizlik ürünleri ile evinizi silmeye özen gösterin. Kedinize sosis salam sucuk gibi ev yemekleri vermeyin. Suyunu ve mamasını düzenli olarak tazeleyin. Su kabini ve mama kabına en fazla 12 saatte 1 sirkeli suyla yıkayıp bekletip durulayın. Havalar çok sıcak olduğu için ona serin alanlar yaratın. Tabi öncelikli bir veteriner kontrolü şart. Şimdiden geçmiş olsun🧿

Nisanmia

Arkadaşlar çok teşekkür ederim yorumlar için kedim 15 aylık . Bağışıklık destekleyici ve idrar yolları için her gün bir adet tablet verıyorum . Gimcat malt macunu veriyorum . Yakın zamanda mama değişikliği yok ama aşağıdaki veterinerin duvarını ve öncekı kedılerın bulundugu yerlerı kokluyor . Hasta da değil . Ama dışarıya çıkarmasam evde koyametlerı koparıyor . Dısarıya hava almaya indiriyorum yürütüyorm 7 kilo çnkü . Evde onun için klima açıyorm bazen ve hergün klimayı açarım . Acaba çimleri yemekten mi iç parazit kaptı bilmyorm . Bugün inşaAllah iç dış parazit yaptırıcam

sitedizayn

benim sarman kedimde 7 kilo ve bazen çok hızlı yiyiyor ve haliyle kusuyordu, bende mama miktarını azalttım, günlük miktarı azaltmadım, mama istediğinde azar azar veriyorum, bu sisteme alışınca hızlı yeme ve kusma olayları bitti.
bazen normal mamayı ödül maması gibi atıyorum koşarak yakalıyor hem tek tek yemiş oluyor hemde avlanarak oynuyor.
sizde kedinizin durumuna göre çeşitli aktiviteler bulabilirsiniz. kediler için satılan çimler var evde bir kaç gün içinde yetişiyor, kediniz çimen yemeyi seviyorsa deneyebilirsiniz. dışardaki çimler güvenilir olamaz, kimbilir üstüne kim bastı belki bir başka kedi bir süre önce idrarını yaptı, tabiki dışardaki çimleri yemekten herşey olabilir.

Nisanmia

Arkadaslad veterinere götürdüm . En son 15 nisanda iç dış parazitini yaptrmısım . Bir sürü derdin içinde onu yaptrmayı unutmusum . Veterıner bahceye indirebılırsın sorun değil dedi . Ben onu eve tıkıp depresif olmasını da istemiyorum bu yüzden markete gittigmde o da geliyor benmle . Bahceye de indriyorm . Öyle mutlu oluyor ki . Veterıner iç parazit yapılmadgı için böyle kusuyordur dedi . Bakalım nolcak bundan snra . Çok sağolun iyiki varsınız 🙏🙏