Sokaktan Yavru Kediyi Evdeki 2 Kedimle Nasıl Tanıştırırım

sudesama

merhaba başta 1 kedşm vardı sosyal bir kedi değildi ve abim istanbuldan 1 yetişkin kedi daha getirdi ikisinin anlaşması çok zorluydu çünkü benim kedim korkuyordu ve hep dayak yiyordu ama aylar geçtikçe alıştılar bir şekilde yine tek tük kavgaları oluyor ama hiç fazla değil her gün 1 defa o da çoğunlukla geceleri herneyse istanbuldan gelen tekir dişi ve sokak kedisiydi sokak kedilerine aşina ama eve birkaç defa daha yavru kedi aldığımızda sokaktan bunlar 3 aylık kadarmkedilerdi kendisi onlara yanaşmaya korumaya çalıştı ama yavru kediler ona bağırınca dişi olan sokak kedimiz onları dövmüştü ve geri bırakmak zorunda kalmıştık şimdi ise sokakta 15-20 kedimiz var ve 1 haftadır 1 aylık kadar çok ama şok küçük bir kedi var sarı agresif bir kedi değil diğer kedileri annesi sanıp peşlerinden gidiyor ve onlarla oynamaya çalışıyor onları korkutuyor kuyruklarını ısırıyor falan çık küçük 1 aylık maximum bu ufaklığı eve almak istiyorum çünkü annesi yok ve kardeşi de 2 gün önce ezilerek öldü maalesef kendisi tek kaldı ve çocuklar rahat vermez ben üniversiteye gideceğim eylülde onları gidene kadar alıştırmak istiyorum bu yavruyu eve almak gerçekten istiyorum çok iyi bir kedi 1 aylık kediler genelde sokakta ise agresif ya da aşırı korkak olur şnsana karşı ama bu ufaklık yanınıza gelmeye çalışıyor hemen ama çekiniyor arada bir sürtünüyor size kaçıyor sonra diğer kedilerde altlarına girip annesi sanıp süt için meme arıyor bu ufaklığı bugün alsam ensesinden yakalayıp kedilerime önce elimde sıkıca tutup zarar veremeyecekleri şekilde koklatsam yavaşça nasıl bir tutum sergiledşklerine göre de iyiyse veterinere götürüp testlerini yaptırsam hasta mj diye kedilerimin sağlığı için ancak kedilerimiz tutumundan hiç emin değilim özellikle dişi olan kedim yavru kedilere zaafı var ancak kedi ona tıslar ve vurursa agresfleşiyor ve onu dövmek istiyor dediğim gibi gördüğüm hiçbir yavruya benzemiyor cana yakın agresif değil kedilere yanaşmak istiyor oyunlar oynamak istiyor ne yapmam lazım ?

4 CEVAP

sitedizayn

dişi kedi yavruyu annelik içgüdüsü ile benimserse dayak yiyeceğini sanmam.
önceki iki kediyi buluşturmanız da ikiside yetişkinmiş, şimdiki durum farklı. ben şimdi eve yetişkin bir kediyi 3. kedi olarak getirsem sorun çıkacaktır eminim, ama bir yavru getirsem hiç bir sorun olmaz kedilerimi tanıdığım için tabi böyle söylüyorum.
yavru kediyi zaten büyük kedime güvenerek eve getirmiştim. sizde kedilerinizi tanıyorsunuz.
https://www.youtube.com/watch?v=TXvl8rKIf0w&t=47s

sudesama

üniversiteye gitmemle alakalı evde balkonlar cam diğer camlar ise kalın tellerle kapalı kaçma etme imkansız tek sorun dayak yemesşnden korkmam mama kapalrı otomatik kameralar var evde 3 tane priz yok düşürebileceği birşey yok sorun yok tekmsorun dayak yemek

sitedizayn

yavru zaten çok küçükmüş ondan yana çok sorun olacağını sanmam, öncelikle puset önce sadece evdeki dişi kedi ile tanıştırın, dişi kedi pusete saldırmazsa ilk adım atılmış sayılır, belki de anne yavru gibi takılırlar. elinizde tutmasanız puset içinde tanıştırsanız iyi olur, elinizdeyken ne olacağı hiç belli olmaz.
ben 1 yaşını geçmiş erkek sarman kedimin yanına 2 aylık smokin erkek almıştım pusetten çıkarır çıkarmaz oynamaya başladılar. sizinkileri bilemem denemek lazım ama sonuçta alışıyorlar, kimisi bir günde kimisi bir kaç haftada.

sudesama

Çok teşekkürler ☺️