Köpüklü Kusma

mincir3

dün kedim bir kez beyaz köpüklü kustu. 1-1,5 ay önce de annem yoğurt vermiş 2-3 saat sonra sarı su kusmuş. kedime iyi bakmaya çalışıyorum ama sanki uğraştıkça daha da kötüye gidiyor sağlığı, veterinere götürmedim ama içim hiç rahat değil yeterli su da içmiyor o yüzden kabız. ne yapabilirim öneriniz var mı?

5 CEVAP

sitedizayn

kedilerin yeterli su içmemesi genel bir sorun, ben bunun için su pınarı almayı düşünüyorum.
köpüklü kusma ile ilgili şu yazıya bakarsanız iyi olur.
https://www.petlebi.com/blog/kediler-neden-kopuk-kusar

mincir3

@sitedizayn temizlerken az miktarda tüy görmüştüm ama veterinere götürmeli miyim anlamadım

sitedizayn

bu sabah benim kedilerimden biride tüy yumağı kusmuştu kalkınca gördüm hangisi kustu bilemedim, ben veterinere götürmeyi düşünmüyorum çünkü çok ender olan bir şey, bir yıl içinde belki bir defa oldu, ama sık sık tekrar ederse malt, mama vs gibi şeylerle çözüm bulamasam veterinere götürürdüm.
sadece bir kusma ile veterinere götürmek gerekmez. takip etmek gerekir hangi sıklıkta kusuyor vs.

çok sık kusmuyorsa sorun yok. belki tüy yumağını çıkarmak için kusmuş olabilir. malt kullanıp kedinizi tarayın

mincir3

@kedimi_cokseviyorum cok sık degil. 1,5-2 ayda bir. malt kullanıyorum haftada 2 kez tarıyorum. dışkısıyla tüy çıkarıyor. belki kusma ihtiyacı duymuştur bilmiyorum kediler tuhaf canlılar 😭