Kedim Her Gün Salam Yiyor

Tugceyldz

Babam kedime her gun salam veriyor sürekli karşı çıksam da inatlasiyor düzenli salam veriyor engel olamıyorum vericem diyo ne yapabilirim çok zararı var mı

9 CEVAP

Azrrrb

Ben kedime hiç salam vermedim ama benimde babam arada çiğ sucuk veriyo ben engel olsamda arada işte küçücük veriyo
Salam yine sucugun yanında daha masum geldi şuanda ama kesinlikle engel olun ayda bir belki ufak bir parça verseniz bir şey olmaz ama işlenmiş bir gıdayı kedilere vermek bence iyi değil

Tugceyldz

Engel olamıyorum ama kedimi sogutmaya calisicam belki o ise yarar

Azrrrb

Küçük bir afacanin böyle lezzetli gelen bir şeyden vaz geçmesi biraz zor gibi
Bence siz babanız üzerinde bir operasyon yapın babanızı salamdan soğutun o daha etkili olur gibi 😅

Tugceyldz

Hahaha evet ama babam yemiyo sadece fındığa yediriyor salamlarin üzerine sirke fln damlatsam kokusundan yemez belki

sitedizayn

salam ve benzeri her türlü işlenmiş et ürünü kediler için çok zararlı, babanıza söyleyin böyle devam ederse böbrek sorunları başlayacak, kucaklayıp veterinere götürecek mi.
benim kedilerim versemde yemezler çünkü hiç alışmadılar.
sadece kediler mi biz insanlar içinde zaten zararlı biliyorsunuz.

aslihan_e

Kedi mamaları da aşırı işlenmiş gıda sınıfına girer ama burada asıl sorun olan salamın aşırı derecede tuz içermesi, insan için bile fazla tuz var içinde. Tadımlık bir dilim yiyorsa pek sorun olmayabilir ama bol bol yediriyorsa kedinin sağlığını bozuyor demektir. Böyle durumda kediyi kucaklayıp odanıza götürün, ben babam zararlı bir şey vermek istediğinde sözümü dinlemezse öyle yapıyorum.

Snzlc

Kedimin tadını hiç sevmediği bir maltı salama sürüp vermiştim. Salam yemekten vazgeçti. O gün bu gündür salam yemiyor

aslihan_e

Sadece ona yediriyorsa o zaman kedi ödül mamalarından alın, her gün ondan yedirsin.

Pnrdogan

Zararlı. Bunun yerine icerigi temiz ödül maması veya yaş mama vermeye alıştırabilirsiniz. Snacky markasının bisküvisi olabilir , felicia yaş mama olabilir , wanpy sıvı krema olabilir.