Kedilerde Gastrit

Seldaonal

Kedimde gastrit var. Veterine öyle bir teşhis koydu. Bazen çok fazla kusuyor.
Gastrit problemi olan kediniz varsa ne gibi çözümler buldunuz acaba ?

9 CEVAP

zeynandkekik

Merhaba, geçmiş olsun. Benim kızım da kronik gastrit hastası. Uzun zamandır klinik mama kullanıyoruz.
İlk zamanlar bizim de kusmalarımız çok fazlaydı, mamaları hep sindirmeden çıkarırdı. Biz ilk olarak mamayı değiştirip klinik mamaya geçiş yaptık (yani gastro mama yiyor), kilosuna ve yaşına göre hekimimizin belirlediği miktarda mide koruyucu ilaç ve kusma önleyici şuruplar kullandık, bunun haricinde ekstra bir şey yapılmadı.
Kızım uzun tüylü olduğu için yuttuğu tüyler de midesini ekşitiyor bu sebeple düzenli malt kullanıyoruz ve düzenli tarama yapıyorum. Kusmalarımız atak halinde sık olmasa da bazen yine oluyor, çok hızlı yediği zamanlar örneğin, bunun için de çözüm olarak yavaş mama yeme kabı kullanıyoruz ve öğünle yiyor mamalarını. Biz bu şekilde kontrol altında tutmaya çalışıyoruz.
Umarım sizin yavrunuz da en kısa zamanda düzelir, çok geçmiş olsun.

Seldaonal

Nedeni hakkında bir şey demedi mide koruyucu verdi bir de mamasını değiştirdi.
Advance kullanıyorum mama olarak. Ama onu değiştirdi. Diet bir mama verdi

Snzlc

Veteriner hangi mamayı önerdi acaba? Benim kedim de bazen mamasını sindiremeden kusuyor. Gastro mama arayışındayım

zeynandkekik

@snzlc, bana soruyorsanız eğer, biz Advance Gastroenteric ve Virbac Gastro mama kullanıyoruz dönüşümlü olarak.

sitedizayn

kedilerde gastrit yanlış beslenme veya yabancı cisim yutma gibi nedenlerle olabiliyor ve daha bir çok nedeni var, veteriner sadece gastrit var dedi ve başka bir şey söylemedi mi ?
neden olduğu anlaşılırsa tedaviside ona göre olur.
kediniz nasıl besleniyor ?

zeynandkekik

Bir de ek olarak, az ama sık besleme önerdi hekimimiz, biz bu sayede kontrol altında tutmaya çalışıyoruz. Umarım deneyinlerimiz size yardımcı olur.

sitedizayn

dün benim kedimde 2 defa aşırı şekilde kustu, hiç kusmayan bir kediydi, ben mama değişikliğinden şüpheleniyorum çünkü 2 haftadır proplan somonlu derma care vermeye başlamıştım, proplanı ortadan kaldırdım şimdilik takipteyim.
bu arada gastro mama arayışı olanlar şu mamayı bir inceleyin derim, ben kullanmadım ama iyi bir mama olduğu söyleniyor.
https://profpetmama.com/provet-intestinal-kedi-mamasi/

Akgul35

Benim kedimdede var.mamasını yedikten sonra kusuyor ve kusması mama taneleri gozukucek sekilde. Veterinerimiz Antepsin gunde yarim tablet 1 defa 14 gun kullan yemekten hemen sonra verme dedi. Henuz denemedim. Bu ara kusmasıda kesildi

Cngzhn

mama kaynaklı ya da tüy kusması olabilir