İdeal Irk

Fifi

Apartman dairesinde beslenebilecek ideal köpek ırkı hangisidir?

9 CEVAP

AyseBerraAydin

Pug, Shih-Tzu, Maltese (Malta Köpeği), French Bulldog (Fransız Buldoğu), Chihuahua, Calavier King Charles Spaniel (En sevdiğim :3), Pekingese, Jack Russel ve neredeyse tüm Terrier'ler (Bull Terrier, Yorkshire Terrier, Fox Terrier, Airedale Terrier, Border Terrier vs.) Bunlar genel olarak küçük köpek türleri. Eğer büyük seviyorsanız Alman Kurdu, Golden Retriver, Samoyed vs. sizin için uygun olacaktır.

AyseBerraAydin

Aslında çoğu köpek türü uygundur apartman dairesi için ama bana sorarsanız en uygunu Malta köpeğidir.

Muzeyyennb

Eğer küçük olacaksa terrier ama büyük olacaksa golden ;))

minnoskoss_123

Sokö:)

Derdedermanim

Müzeyyen malesef burdaki sahiplendirme ilanlarındada görebileceğin gibi goldenler malesef en çok mağdur olan köpek ırklarından bence herkes bakamaz büyük köpeğin derdide büyük olur en azından çok sevdiniz baktınız diyelim komşularınız sevecekmi bakalım ...?Şivava besliyebilirsin gezdirmek sorun olursa balkonda ihtiyaç görebilir taşiıması kolay tek derdi biraz fala havlayabilir eğitmezseniz birde size çok aşık bir köpek ise yanınıza kimsenin gelmesine tahammül edemez kıskanır.

hoya

cocker spaniel.,,

Ayse_naz_G

ilk köpek olarak küçük ırk tercih etmeyin çünkü küçük ırklar büyük ırklara göre daha hassas yani küçük ırkta yapacağınız her hata köpeğinizin incilmesine yol açar bence ikiside değil kesinlikle av köpeği çünkü av köpekleri hem havlamaz hemde kolay eğitilir (bazı ırklar hariç). bence bir daha düşünün :)tabi ilk köpeğiniz ise

Heathcliff

Bana köpekten ne beklediğinizi söyleyin yazayım onun dışında yeterli egzersiz yaptırırsanız Kangal bile harika ev köpeği olabilir.

Serkan8291

Ben terrier onermiyorum sesleri kendinden büyük sonra sizin icin sorun olabilirler golden daha uysal sesiz cocer gibi