Kedimin Kulak Uyuzu Olduğunu Nasıl Anlarım

edakaramel

merhaba veteriner kedimin kulak uyuzu olabileceğini söyledi. yasadığım yerde tek bi veteriner var ve mikroskopla falan bakmadı. dış parazit damlası verdi kulak uyuzuna da iyi geliyormuş. kulağını her gün temizleyin 1 hafta sonra yine yanıma getirin dedi. verdiği dış parazit damlasını kullandım ve bugün temizlediğimde kulağından siyah kabuklu şeyler çıktığını gördüm. kaşıntı ya da başka herhangi bi belirti yok napsam bilemedim

4 CEVAP

Cemalchief

Siyah kabuk gibi lekeler tipik bir kulak uyuzu sonucu, hergün cristalyn ve makyaj temizleme pamugu ile silin dis kulakta ulasamadiginiz noktalara kulak cubu ile, (kulak icine girmeyin cubuk ile). Dis parazit olarak ne kullandı ? Stronghold kullanilir genelde bunu 2 ayda 1 mutlaka tekrarlayin eger gecmezse bravecto duact uygulattirin. Kedininizin bagisikliginida ek olarak arttirmaniz gerekecek bunun icin vetomune ve ya vetoskin kullanin agizdan..

edakaramel

kulağını sade suyla temizliyorum pamukla. veterinere söylemeli miyim kulak temizleme suyu önerebilmesi icin. söylediğiniz cristalyn eczanelerde satılıyor mu?

aslihan_e

Nemli pamuk kullanmanız, bir damla bile kulağa su kaçırmanız durumunda enfeksiyon oluşturabilir. Kedinin kulağına asla su kaçmamalı, kedileri yıkamanın en büyük risklerinden biri kulağa su kaçırmaktır mesela, o nedenle de önerilmez.

edakaramel

merhaba çok sagolun bilginiz için bilmiyordum ben bunu☹️ cristalyn sipariş ettim internetten kedimin kulağına ne kadar ve hangi sıklıkla sıkmalıyım😊