Nd Kısır Kedi Maması

Kubracet

Merhaba, kedim kısır erkek british shorthair bir kedi ve tahıla alerjisi var. Veterinerim hipoalerjenik mama önerdi ancak hem bütçem karşılamıyor hem de maalesef kedimi ishal yaptı. ND kısırlaştırılmış düşük tahıllı somonlu kedi mamasını kullandım ve kedime iyi geldiğini gözlemledim ancak protein oranı çok yüksek olduğundan uzun vadede sağlığını bozmak istemiyorum. ND mama özelinde bilgisi, kullananı olan veya alerjisi olan kedilerin beslenmesi hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum.

3 CEVAP

tengrist

nd kısır somonun protein oranı çok yüksek değil ki. kaldı ki bu oranın büyük bir kısmı hayvansal proteinden karşılanıyor

sitedizayn

nd kısır mamaları içinde en düşük protein olanı zaten sizin kullandığınız %38 diğerleri %46 proteinden kedilere zarar gelmez etçil hayvanlar :)
ama kedinizin tahıla allerjisi varsa (çoğu kedide var) tahılsız devam etmeniz daha iyi olur, tahılsız nd ile acana orijen arasında da çok fiyat farkı yok

yumik

Natures variety somonlu düşük tahıllı kısır kedi mamasına bakabilirsiniz proteini biraz daha iyi