Kedimi Nasıl Alıştırıcam Lütfen Yardım Edin?

sundowndread

Evlenip başka bir şehire taşındım. Kedimi de kendimle beraber getirdim. Ev farklı eşyalar farklı camdan bakınca dışarı farklı kedim sürekli etrafta gezip hiç susmadan miyavlıyor çok üzülüyorum ne yapabilirim lütfen yardım edin :(

8 CEVAP

sedefy

Selam
Bence biraz kendi haline ve zamana bırakmalısın çünkü o tek tek her yeri koklayıp kokusunu bırakacak ve artık tanımaya başlayacak
Bırak miyavlasın hiç susmuyorlar zaten 😂

sundowndread

Normalde çok az miyavlayan bir kedi. Şimdi aşırı miyavlıyor ben anlıyorum ki eski evimizi istiyor çok üzülüyorum 😓😓

songuladali81

Üzülmeyin onlar kolay ve çabuk alışıyorlar. Biz İzmir'e ananeye ilk gittiğimizde evi bi turladı sonra ev sahibi oluverdi. ;))

cemremio

Biraz daha fazla ilgi gösterin, biraz daha ortalıkta ona ait şeyler olsun, şuan tedirgin olması çok normal, tüm kokular ona yabancı

normaldir ben kedimle 3 farklı ev değiştirirdim ayrıyeten memlekete de götürdüm. tedirgin olması normal. kokusu bıraksın biraz dolaşsın normale dönecektir. kendi eşyaları var dimi ortalıkta

ssedef28

merhaba benim kedim de yeni eve taşınınca kapı önünde saatlerce miyavlıyordu kısırlaştırmıştık ama kısır olup olmadığından şüpheye düşmüştüm o miyavlamalardan sonra. sizinki kısır değilse kızgınlıkta olabilir. zamanla alışıyor merak etmeyin yemesinde içmesinde sorun yoksa gerisi önemli değil benimki 1 ayda anca alışmıştı

ssedef28

kediniz her miyavladığında kalkıp onunla ilgilenirseniz davranışını pekiştirirsiniz miyavladığında tepki vermeyin miyavlamayı bırakıyor o zaman

sundowndread

Her yere eşyalatını koydum ama sanki bana eski eve beni götür diye yalvarır gibi bakıyor içim acıyor :((( demek bir ay bile sürebiliyor inşallah daha çabuk alışır çünkü ben bir günde çok yıprandım çok üzüldüm. Onu sevdiği yerden ayırdığım için kendime kızdım :( kısır bu arada kediö