Kedim Toka Yuttu

kedimedi129

Kedim lastik toka yuttu ve ve kusmayı denedi ama tokayı çıkaramadı. Bir kez daha yaşanmıştı böyle ve o zaman çıkarabilmişti. Evde tek olmadığım için insanlar dikkat edemiyor kedim de bulduğu anda yemiş tokayı. 1-2 gün içinde kusabilir mi yoksa direkt veterinere mi götürmeliyim? Korkak olduğu için vet.e çok nadir götürebiliyorum? Yardımcı olabilirseniz sevinirim

3 CEVAP

Mini2019

hemen veterinere götürün. bağırsağa geçerse ameliyattan başka çare kalmaz. Bu şekilde belki endoskopla alınabilir.

sitedizayn

1-2 gün içinde kusabilir mi o bilinmez ama @Mini2019 arkadaşın dediği gibi bağırsağa geçerse o zaman işte kötü, bazen ip yutuyorlar ve dışkı ile çıkabiliyor ama lastik toka diyorsunuz, kedinizin sağlığı için bir an önce götürün

Havuc23

Veterinere götürmenizde fayda var. Vakit kaybetmeyin bence.