Kedim Keyifsiz

CilekLily

Merhaba yaklaşık üç gün önce 50 günlük sokaktan bir yavru sahiplendim. Veterinere götürüp tüm kontrollerini yaptırdım bebekte hiçbir problem yok. Fakat bu sefer evdeki kedim keyifsizleşmeye az yemek yemeye ve az su içmeye başladı sanki hasta gibi uyuyor. Bir hafta önce de onu veterinere götürmüştüm kontrolleri yapıldı maşallah kızım da hiçbir problem yok. Acaba bunun sebebi eve yeni gelen kedi olabilir mi? Endişelenmeli miyim bu konuda? Kızım bana küssün az yemek yesin veya az oyun oynasın istemiyorum :( Zaten yeni sahiplendiğim bebeğim de maalesef odada kalmak zorunda kedisi anında kardeş kabullenen insanlar kadar şanslı olamadım maalesef her yarım saatte bir hem ona bakmaya gidiyorum hem evdeki kedim bana küsmesin diye onunla ilgileniyorum kokularını alıştırmaya çalışıyorum :(((

7 CEVAP

CilekLily

Evet iştahı hala az ara ara ben önüne su götürüyorum veya yemeğini götürüyorum o şekilde yiyor gün içinde çok nadir mama kabına gidip kendi mamasını ve suyunu yemesi ama keyifsizliği bugün geçti bugün daha keyifli. Ödül maması sıklığını arttırdım dediğiniz gibi özellikle diğer kedi kutuda odaya geldiğinde 1.02 tane kraker verip başını okşuyorum. Fakat diğer kedi de içeride ağlayınca benim içim eziliyor açıkçası abla kardeş çok iyi anlaşacaklarına eminim ama bu süreç hem beni hem iki yavrumu da çok yıpratacak gibi. Artı olarak kedim sağır olduğu için bebek kedinin miyavlamalarını duyamıyor sadece kutuda hareket eden bir şey oluyor haliyle bu da ona ekstra geriyor dediğiniz gibi telli kafesi ben de düşündüm Hatta keşke en başında onu alsaydım :(

sitedizayn

kediniz size küsmez ikinci kedi ile aynı ortamda bir araya getirdiniz mi ? saldırganlık var mı ?
saldıranlık yoksa onları başbaşa bırakın uzaktan izleyin.
yeni kedi diğer odada kapalıysa kediniz merak ediyor görmek istiyor belkide oynamak istiyor.
yeni sahiplendiğiniz neden odada kalmak zorunda ?

CilekLily

Evdeki kızım biraz gerildi tısladı zaten pireliydi kedi ayrı tutmam gerekiyordu bi iki gün arada kutuda küçük kediyi kızımın yanına getiriyorum salona kızımtıyor hırlıyor ortam biraz geriliyor

CilekLily

Evdeki kızım biraz gerildi tısladı zaten pireliydi kedi ayrı tutmam gerekiyordu bi iki gün arada kutuda küçük kediyi kızımın yanına getiriyorum salona kızımtıyor hırlıyor ortam biraz geriliyor

  1. kediden kaynaklıdır. bende 2 hafta önce 2. kediyi sahiplendim. benim kedimde ilk bi kaç gün yemeyi azalttı su içmedi. vet normal dedi bu aşamada şimdi alıştılar. kedim normale döndü he benle biraz az ilgileniyor artık. kulağımı emme huyu vardı kedimin o azaldı. neyse memnunum zaten kulaklarım acıyor artık. :D dün geldi emdi bi uzun zaman sonra sanırım bana da biraz küsmüştü. alışırlar yani merak etmeyin. normal bu süreç

bu arada ilk kedinizle bu aşamada ilgilenin sevin yani ekstra ekstra. ödül maması verin. diğer kediyi onun yanında sevmeyin kıskanmasın vet bu şekilde önermişti bana.

aslihan_e

Yavru bağışıklık sahibi olduğu, onu hasta etmeyen bir virüs taşıyıcısı olabilir. Kendi kedinizi gözlemlemeye devam edin ve iştahsızlık halsizlik devam ederse kıskançlıktan olmuştur diyerek geçmeyin. Alışma aşamasında bir tel kafes olsa çok iyi olurdu. Benim sokaktan sahiplendiğim kedimle diğer kedilerim arasında telli kapı vardı, birbirlerine hırlar dururlardı ama zamanla o kadar alışmışlar ki, bir gün kapıyı açınca kedi içeri girdi ve bizimkilerle sarıldılar, çok şaşırmıştım. Kedi taşıma kabı kapalı, biraz korkutucu. Kediler öyle kapalı kutulardan çok korkabilirler, içgüdüsel olarak öyle kapalı delikli yerlerde yılan da olabilir, yırtıcı hayvan olabilir, hayvan ekstra korkar. İçinde bir şey var ve ne olduğunu tam olarak göremiyor. Belki de orası o kedinin yuvası diye düşünür ve kediler doğum yapan kedilerin yuvasından çekinirler, anneleri gelip saldırabilir çünkü.