Kedilerde Prednol Kullanımı

VegaSirius

Kedim doğuştan neredeyse tek burun deliği kapalı doğdu. Burnunda et var ve sürekli enfeksiyona sebep oluyor. Bu enfeksiyon gözlerde şişlik ve burun akıntısı yapıyor. Veteriner hekimimiz ağrı ve burun akıntısı için Prednol kullanımını uygun gördü. Prednol bunun için uygun mu? Ne önerirsiniz?

1 CEVAP

aslihan_e

Alerji nedenli burun eti büyümesi ve enfeksiyon oluşuyorsa kullanılabilir ama doğuştan olana da fayda sağlar mı bilmiyorum. En azından enfeksiyona fayda sağlayabilir. Kesin düzelecek mi bilemeyiz ama kediler için güvenle kullanılan bir ilaç. Kedilerde dar burunu ameliyatla genişletiyorlar, acaba burun etini alamıyorlar mı ki, araştırdınız mı? Hayvan ne zamana kadar ilaçla idare edecek ki.