Kızak Hareketi

Frezyam

Kedim kızak hareketi yapıyor iç dış paraziti var 1 hafta kadar önce veterinere götürdüm anal kesesinin çok dolu olmadığını söyledi birazcık boşalttı ve kıl kurdundan şüphelenip iç parazit iğnesi yaptı ama kedim hâla poposunu yere sürtüyor daha önce yaşayan var mı ne yapmalıyım

5 CEVAP

aslihan_e

Bir de hap deneyin derim, caniverm gibi geniş semptomlu bir hap yutturun. Bir ihtimal de belki de poposu pişik olmuştur, bazen oluyor kedilerde. Özellikle mama kaynaklı olabiliyor, bir de malt kullanıyor musunuz?

Frezyam

2 ayda bir iç dış parazitini yaptırıyoruz hap veriyorlar 11 günü kaldı iki ayın.evet malt ta kullanıyoruz her gün veriyordum ama bi veteriner hekimin videosunu gördükten sonra 2-3 günde bir vermeye başladım yeterli olacağını söylüyordu her gün vermeye devam mı etmeliyim acaba

Baykusbey

Benim kedim de yapıyordu tuvaletten çıkıp halıya sürüyordu, bemde sizin gibi iç parazit yaptırmıştım, halıyı kaldırdım hangisine sürtüyosa genelde tuvaletine en yakın halıya yapıyolar çıkar çıkmaz, halıyı kaldırdığımda yapmayı bıraktı.

Frezyam

Bizimki tuvaletinden sonra değil öyle durup dururken yapıyo hangi halı olduğunun da bi önemi yok pikeye bile yaptığını gördüm :/

Kubracet

benim kedimde de aynı sorun vardı. Anal keseleri doluymuş veteriner boşaltmıştı. İkinci kez tekrar edince antibiyotik kullandık ve bir daha böyle bir sorun yaşamadık. Bence başka bir veterinere de danışın