Kedim Yakalık Yüzünden Yemek Yiyemiyor

Coconutbey

İyi akşamlar bugün kedimi kısırlaştırdım sorunsuz teslim aldım şükür şuanlık tek sıkıntımız yakalık sorunu. Eve geldi bütün odaları dolaştı dengesi şaştı herhalde yakalık yüzünden geri geri yürüdü. Yakalık sağı solu görmesinde zorluk yaşatıyor ve kuru mama yiyemiyor. Yüksek bir kaba koymaya çalıştım alcak bir kaba koydum denedim kendi elimle de tuttum ama rahatça yiyemiyor. Çıkarmak da istemedim ilk günden ve 10 gün takmanız gerek dedi veterinerimiz. Ne yapabiliriz öneriniz var mı?

11 CEVAP

Coconutbey

Ya şimdi operasyon yeni ya dedim en azından 1-2 gün dursun bir de çıkarmayı takmayı bilmiyorum

Snzlc

Çıkarın bişey olmaz ben kedime hiç yakalık takmadım. Hatta dikişini çekti ara sıra ama gayet 1 haftada iyileşti. Yaka daha çok strese sokuyor.

aslihan_e

Boynunda tasma gibi takma yeri yok mu? O yakalıklar kediler için aşırı rahatsız edici, onun çok daha rahat peluş alternatifleri var ama sipariş etseniz gelene kadar iyileşir.

Azrrrb

Yakaligi çıkartmayın siz ona yardımcı olmaya çalışın ben tatlı kasigiyla yediriyordum sizde Bi kaşık yardımıyla yedirmeye çalışın
Bir de operasyonu yeni olmus canı bir süre yemek yemek istemez
Siz ara ara yas mamadan alıp yedirmeye çalışın

Azrrrb

Dikisini falan söker her kedi aynı değil birisi etrafını temizler birisi dikisi sökmeye çalışır siz lütfen cikartmayin yakaligini
Bir süre Hassas olucak duygusal anlamda siz onunla hep konuşun sevin rahatlatin

rabiaesim

benim kedim farklı bir ameliyat oldu onun da yakalığı var ben yanındayken çıkarıyorum mamasını yiyor suyunu içiyor mutlu oluyor sevdiriyor yalanmasına müsade ediyorum çünkü kendini temizlemek istiyor tabi ki dikişlerine yönelince müdahale ediyorum. sonra başında duramayacaksam takıyorum. hayvan rahatlasın başında durduğunuz sürece sorun yok

Oqrenerde06

Kafasından çıkartın tekrar takabılıyosunuz kemerını açmadan

Venusuranus

Yakalıkların yastık gibi olanları var daha rahat hareketleri tavsiye ederim

aslihan_e

Çıkarın bir şey olmaz, gözünüzün önündeyken takmayın. Zaten on güne de gerek bile olmaz. Hayvan yakalıktan kurtulayım derken iyice rahatsız duruma girebilir.

Berra88

İlk günler siz yardımcı olur yol gösterirseniz alışır diye düşünüyorum birkaç güne. Olmadı yumuşak yastık gibi boyunluklar satılıyor onu önerebilirim. Bir de operasyon kıyafeti var tr*ndyolda falan da satılıyor belki onu kullanabilirsiniz

Coconutbey

Cevaplar için teşekkürler bugün veteriner kontrolümüz vardı 3 tane iğne oldu durumu iyi biraz daha yakalığa alıştı ama yaş mama yediricem bu aralar çünkü su içebiliyor mu emin değilim kuru mamasından az da olsa yemeye çalışıyor. Yakalığı çıkarmicam çünkü veteriner dokunmayın dedi nolur nolmaz enfeksiyon kapmasın dikişi iyi durumdaymış birkaç gün daha idare edeceğiz artık