Kedim Kavga Etmiş

Alicanx1

Arkadaşlar meraba terasımda 3 yavruya bakıyorum haliyle dışarıya da çıkıp geliyorlar sarman sarı renkli kedi tüylü kavga etmiş dışarıda boğazında yara var ve kan kurumuş arka sağ ayağı topalliyor beni görünce ağlar gibi miyavliyor ne yapacağımı şaşırdım psikolojim bozuldu onlara bişey olursa kafayı yerim

2 CEVAP

victus42

bence bi veterinere götürmenizde fayda var çünkü açık yara mikrop da kapabilir belli olmaz

tengrist

İlk kendi kediniz olmak üzere bulunduğunuz bölgedeki kedileri kısırlaştırmak gerek yoksa kavganın önünü kesemezsiniz, boğazında yara olmasının sebebi diğer erkek kedilerin onu öldürmeye çalışması. Kedigiller avlarını nefes borularını delip nefessiz bırakmaya çalışmak için boğazlarını ısırarak öldürmeye çalışırlar ya da direkt hedefi şah damardır.
İkinci bir seçenek de kediler geceleri daha aktif olduğu için gece geç saatlerde yemeğini verip karnını doyurarak sokağa avlanmaya ya da gezmeye çıkmasını engelleyebilirsiniz, geceyi uyuyarak geçirirlerse bir nebze belki kavgadan uzak durabilirler.