Yavru Kedimde Kellik

sudesama

merhaba evde 2 kedim daha vardı sokaktan annesiz 1 aylık yavru kedi sahiplendim çok ama çok pireliydi ve vücudunda morluklar vardı veteriner mantar atlatmış olabileceğini ya da pireler ısırdığı için kaşımaktan yara yapmış olabileceğini söyledi karnı da çok şişti röntgeni çekildi parazit mi acaba diye ama son derece sağlıklıymış kendisi sadece kemşk yutmuş ufak birşey karın şişliğide tamamen yemek yemektenmiş 1 gün yemek yemeyecek dedi öyle hallettik ve yavru kedimizi ilaçla yıkama yaptılar çünkü çook ama çoooook pireliydi üstünde kocaman geziyorlardı heryerinde göbeğinde özellikle onlarda şaşırdı ardından rengi heryeri açıldı pireleri de gitti 1-2 tane tek tğk görebilirsiniz ama onlarda zamanla gidecektir dedi şuanda tertemiz ama benim sorum bu kedinin bu kellikleri yıkandıktan sonra oldu pirelerin ısırdığı yerler midir bunlar? birde sizce morlukların nedeni ne olabilir yavaş yavaş gitmeye başladılar silikleşiyorlar veterinee çişini kakasını kontrol edin dedi parazitleri vardı karnında iç dış parazitten sonra ki aynı gece kakasını yaptı ve kooocaman bir ölü parazit çıktı ardından rahatladı zaten baya şuan hala çişi kakası normal son derece obur ve çook hareketli ama çok yalıyor buralarını kaşınıyor

2 CEVAP

edadnmzr

Neşesi ve iştahı da yerindeymiş bir sıkıntı yoktur 🐾 kaşınmasının sebebi hala olan pireler yüzünden olabilir 1-2 tane görebilirsiniz demiş veterineriniz. Dış parazit damlası yapılmadı mı? Kendi kendine gitmez çünkü tekrar çoğalırlar. Ya da o dediğiniz ilaçla yıkama da aynı işlevi görüyorsa ölürler pek bilgim yok. Yaraları da geçerken kaşınıyor olabilir. Çok tatlıymış bu arada maşallah tüyü kadar ömrü olsunn 🥰

edadnmzr

Eğer çok kaşıdığı yerlerde kabuk olduysa kabuk çıkarken tüyler de gidiyor o yüzden olabilir. Tekrar yerine gelecektir. İlaçla yıkama nedir? Onunla da ilgisi olabilir mi diye düşündüm. Ben dış parazit damlası yaptırdığımda bir kere yapılan yerdeki tüyleri dökülmüştü belki sizinki de öyle olabilir ama o yüzdense de yerine geliyor korkmanıza gerek yok