Kısırlaştırma Ameliyatı Sonrası Şişlik(Bilenler Baksın Lütfen)

ventricosa

Dişi kedimi kısırlaştırdıktan sonra 10. Günüydü bugün dikişlerini aldırmak için veterinere götürdüm. Göbeğinde baya belirgin büyük bir şişlik vardı, fotoğraf yüklemeyi denedim hata verdiği için yükleyemedim. Hayvan hastanesindeki veteriner dikişlerini aldıktan sonra baktı ve birkaç veterineri daha çağırdı hepsi anormal olabileceğini düşündü ve ultrason röntgenle bakalım dediler. Hem ultrasonla hem de röntgenle bakıldı herhangi bir fıtık görülmedi, sıvı biriktiğini gördüler. Şırıngayla sıvıyı aldılar ama hala biraz şişlik var krem verdiler 7 gün kullanmam için şu an bu kremi kullanıcam, beşeri bir kremmiş insanlarda da kullanılıyormuş. Bu durumu yaşıyan var mı korkuyorum tekrar bu süreçte şişlik olur sıvı toplanması olur diye. Neyden kaynaklanıyor olabilir? Kedim biraz hareketli ama sıkılıyor haliyle yakalıkla, oyun oynamak istiyor dur hareket etme dinlen de diyemezsin hayvana. Hareketlilik de tetikler dediler ama napacağımı şaşırdım 1 hafta mümkün değil sürekli yatması

1 CEVAP

uzumtekir

Bizim dişi kedimizde de kısırlaştırdıktan sonra operasyon bölgesinde şişlik vardı sanki içerde sert bi cisim ya da sıvı varmış gibi, veterinerimiz normal dediği için herhangi bir müdahale etmedik. Yalnızca sürekli o bölgeye masaj yaptık. Kendiliğinden geçti zamanla, bazen olabiliyormuş op sonrası bir sorun teşkil etmez dediler bize.